Proteinová dieta ve čtyřech fázích

proteinová jídla

Bílkovinová dieta, známá rovněž jako ketonová, patří k nejúčinnějším již od sedmdesátých let 20. století. Jde o stále populární postup, jak se zbavit nadbytečných kilogramů. 

Dieta založená na příjmu proteinů

Začátky bílkovinové diety se spojují s profesorem G. L. Blackburnem, který přišel na způsob, jak zhubnout zásobní tuk, a ne bílkoviny, tedy svalovou hmotu. Na tyto poznatky navázali odborníci s lékařskou praxí, aby potvrdili, maximální efekt, když se dieta rozdělí do čtyř fází. Hubnout se bude postupně, s pravidelnými porcemi jídla, zároveň nedojde k nežádoucímu jojo efektu.

Co je proteinová dieta? Během ní se tělo dostává do stavu ketózy, kdy se tělo živí takřka jen vlastním uloženým tukem. to znamená, že musíte omezit příjem sacharidů na minimum a současně se postaráte o zvýšené porce bílkovin. Ke ketóze se tělo dostane za cca dva až tři dny po zahájení diety. 

Jednotlivé fáze a jídla během diety

Proteinová dieta se v první fázi projevuje účinným rychlým úbytkem váhy, tuky jdou dolů. Ve druhé fázi se navrací k jednomu pravému jídlu, přičemž ubývání na váze stále funguje. Ve třetí fázi se pomalu vrací k sacharidům a běžnému jídelníčku. Ve čtvrté fázi se stabilizuje hmotnost. Připravujete si speciální proteinová jídla a nápoje s dobrou chutí a kvalitou. Možná vám budou dokonce chutnat i více než klasická jídla. Dopřáváte si různé druhy polévek, tyčinek, palačinek. Milujete mlsání? Jistě vás potěší proteinové bonbóny, tabulková čokoláda, pečivo, chipsy, marmelády a pomazánky. Proteinové nápoje nabízí kromě jiného i pivo. K výhodám vašeho nového stravovacího postupu patří, že nepřijdete o svalovou hmotu, výsledek se dostaví rychle. Jednotlivé porce si vybíráte z mnoha příchutí, přičemž se přípravky zhotovily podle vlastní originální receptury. A co je nejdůležitější, nepřepadne vás hlad.