Proti čemu nás mohou chránit jednorázové rukavice?

jednorázové rukavice

Není pochyb ani sporu o tom, že ruce jsou naším nejtvořivějším nástrojem světa. A už jen z toho důvodu bychom je měli chránit, a to při jakékoli práci, nejen při domácím úklidu, kdy čelí především vysušení nebo vzniku ekzémů. Jednou z prvních pomocí jsou jednorázové rukavice, které naši velmi křehkou, leč velice obratnou část těla dokážou kvalitně ochránit. Při jejich výběru však nezáleží na barvě, nýbrž na materiálu, ze kterého jsou vyrobené.

Na barvě nezáleží

Vybrat si ideální gumové jednorázové rukavice není nic snadného. Většina lidí ovšem dělá tu chybu, že důraz klade na barvu, i když ta je v tomto případě naprosto druhořadá. Sázet se má především na kvalitní materiály, k nimž patří latex nebo vinyl. Ovšem i nitrilové rukavice jsou kvalita sama a efektivní ochrana horních končetin. 

Pokud si vytipujete a následně také pořídíte kvalitní jednorázové rukavice, ochrání vás před mnohým – nejen před vysušením a následným popraskáním pokožky. Je to poté o zvyku a je jedno jak typ čistícího prostředku nechcete mít na svých rukou.

Proti čemu nás jednorázové rukavice chrání?

Jednorázové rukavice nás chrání po mnoha stránkách. Ochraňují před chladem, teplem, přes spálením nebo popálením chemikáliemi. A samozřejmě jsou efektivní ochranou před následky vody, se kterou zejména při každotýdenním úklidu hojně manipulujeme. Zejména zmiňovaná voda způsobuje vysušení, a to poté vede k popraskání pokožky nebo k nepříjemným a velmi bolestivým ekzémům. 

K úklidu bez rukavic nepřistupujte

Většina lidí při úklidu po rukavicích nesahá, a to ani za předpokladu, že je jejich používání dokonce doporučované. Saponáty i různé chemické čistící prostředky obsahují látky, jež mohou vést k podráždění pokožky. 

Zatímco při běžném úklidu domácnosti není tak důležité, jak jsou rukavice silné (hlavně že jsou nasazené), při čištění bazénu, kdy se potýkáte s trochu nebezpečnějšími látkami jsou silnější rukavice klíčové.