Průmyslové váhy s vysokou přesností

autováha

Je vždy dobré, když víte, že se na něco můžete spolehnout. Mnoho oborů využívá nejrůznější typy vážních systémů, ale vždy se požaduje maximální přesnost, jinak by došlo k problémům a finančním ztrátám. 

Moderní technologie k vážení

Spolehlivost vážních systémů závisí hlavně na vysoké technické úrovni, ale i na nejmodernější vážní technologii současnosti. K dispozici jsou vám prověřené průmyslové váhy, které lze mít jako sériové, či zhotovené na míru. Vždy se vyhoví konkrétním požadavkům. Tenzometrická váha se zhotovuje na zakázku, ale je nutné navázat úzkou spolupráci s provozovatelem váhy a se zkušenými konstruktéry. Slouží k vážení vagónů na hydraulických zvedácích, k vážení letadel, generátoru, dávkovacího dopravníku atd. Pokud vás nezajímá pořízení úplně nové silniční váhy, můžete si zvolit renovaci staré, což vám přinese finanční úspory při normálním fungování. Často dochází k úpravě mechanického vážení, které se vymění za elektronický systém. 

Průmyslové vážení pro různé účely

Plošinové váhy se používají k vážení kusového zboží, materiálu v sudech, na paletách, v kontejnerech apod. Velikost vážní plošiny se určuje velikostí vážených předmětů a materiálu. Samotný proces vážení se dá vylepšovat díky různým doplňkovým systémům. Silniční průmyslová váha například zvládne automatickou světelnou signalizaci, automatické rozpoznávání SPZ, audio komunikační systém, identifikaci čipovými kartami nebo PIN kódem na dotykové obrazovce. Silniční váha či autováha se dá podpořit i kamerovým systémem, aby mohlo dojít ke kontrolování prostoru, kde se realizuje vážení. Zároveň se z místa mohou pořídit i fotografie. Pravidelná údržba se provádí jednou za dva roky společně s povinným úředním ověřením stanoveného měřidla, to vše za přítomnosti zástupců ČMI. K dispozici jsou i další služby, kam spadají opravy mechanických a elektrických vah, montáže novinek apod.