Půjčka jako prostředek k řešení tíživé finanční situace

Online půjčka

Půjčka. V dnešní době se nad tímto výrazem již nikdo nepozastaví. Ba naopak se stává tento finanční závazek stále oblíbenější napříč věkovými kategoriemi. Na tuto skutečnost mimo jiné poukazuje průzkum portálu Lundea, které jasně hovoří o téměř celé polovině Čechů, kteří jsou aktuálně zatíženy úvěrovou smlouvou. Nejpočetnější skupinu dlužníků pak tvoří nejčastěji lidé ve věku mezi 35-44 let.

V této věkové kategorii má alespoň jeden úvěrový závazek nejméně 60% oslovených. Naopak nejmenší zadlužení představují lidé nad 45 let. Je však zapotřebí poznamenat, že takto početnou skupinu úvěrových produktů z nemalé části zastupují hypoteční úvěry. V těsném závěsu za nimi jsou pak úvěry spotřebitelské.

Spotřebitelský/hypoteční úvěr

O spotřebitelský úvěr můžete snadno zažádat v bance, řada lidí se ovšem mnohdy chce vyhnout složitému papírování a byrokracii, a proto míří do nebankovních společností. Ty mají tu výhodu, že pro sepsání úvěrové smlouvy nemusí žadatel chodit přímo na pobočku společnosti, ale vše vyřídí v pohodlí domova. Online půjčka je vcelku snadný a rychlý způsob, jak vyřešit finanční problémy či překlenout dobu do další výplaty.

Nebankovní půjčka tak v posledních letech nabírá na oblíbenosti. Její výši si může žadatel velmi snadno určit. Některé společnosti půjčují již od několika set korun a vyřízení takové půjčky netrvá déle než pár minut. Tyto půjčky jsou navíc určeny i pro tzv. rizikové žadatele, kterým bankovní instituce odmítly žádost schválit. V takovém případě bude ale s největší pravděpodobností na místě půjčka se zástavou nemovitosti, která bude sloužit pro nebankovní společnost jako záruka.

A jak je to s hypotékou? Pokud tak trochu tápete v případě tohoto úvěru, nemusíte zoufat. Hypoteční kalkulačka vám snadno pomůže dle navolených parametrů vypočítat měsíční splátky, či konečnou výši hypotéky. Některé společnosti navíc pomáhají i s oddlužením nemovitosti.