Punčochy jsou in. Zažeňte jimi podzimní šeď

punčochy

Podzim: období dešťů a sychravého počasí. Zpestřete si ho barevnými a hravými punčochami. S punčochami jednoduše a levně získáme luxusní a zajímavý outfit.

Tytam jsou doby, kdy byly punčochy co nejdecentnější. Dnes si móda přímo říká o to, aby zářily barvami a byly extravagantní. Správnou kombinací můžeme jedinečně ozvláštnit i ty nejobyčejnější kusy oblečení.

Typů punčoch existuje široké množství. Kromě všech možných zářivých i usedlých barev, máme na výběr různé vzory od puntíků, přes kostky po efekt tetování. Kapitolou samy pro sebe jsou síťované punčochy.

Nespornou výhodou punčoch je to, že nás nestojí příliš a nadělají mnoho parády. Můžeme si dovolit nakoupit jejich všemožné varianty a kombinovat dle libosti. Díky nim tak jeden top nikdy nebude úplně stejný. Díky punčochám se staneme hravou školačkou i svůdnou femme fatale.

Cena se do značné míry odvozuje podle tloušťky punčoch. Všímejte si údaje DEN. Udává, jak jsou punčochy silné a nakolik nás zahřejí. Klasické silonky mají do dvaceti DEN, silné punčochy do zimy 100 a více DEN.

Barevné punčochy nám dodají šťávu – pokud je umíme sladit

Sytě růžové, žluté, zelené i modré. Barvám se meze nekladou, tedy co se punčochových kalhot týče. Stačí si vybrat takové, na jakou barvu máme zrovna náladu, a správně ji kombinovat se zbytkem outfitu. To ovšem může už být lehce potíž. A proto se hodí několik tipů pro nošení barevných punčoch

  1. Výrazně zářivé punčochy jsou doplňkem číslo jedna, takže je necháme dostatečně vyniknout. Zbytek oblečení by měl být méně nápadný, v decentnějších barvách. Výborný a univerzální je denim. Můžeme také využít módních oversized svetrů a šatů v tlumených podzimních barvách.
  2. Kdo si přeje hrát všemi barvami, musí je umět správně sladit. Například hořčicově žluté punčochy se hodí k námořnické modré. Červená a oranžová si zase dobře sednou se zelenou. Jen pozor na to, abychom nevypadaly jako chodící cirkus.
  3. Pokud si vybereme stejnou barvu punčoch i topu, pak by alespoň odstín měl být jiný.
  4. Ostatní doplňky (jako kabelka a šperky) zvolíme v barvě punčoch. Naopak boty můžou být kontrastní.

Kdo si netroufá na to, aby měl oranžové nebo zelené nohy, může začít se šedými nebo tmavě modrými punčochami. Svršek i doplňky pak mohou být více barevné.

Pozor na vzory – jsou originální, ale umí ublížit

Ke slovu přicházejí také podzimní vzory. Klasikou číslo jedna jsou kostky a kostkované silonky budou skvěle vypadat například k džínové nebo kožené sukni. Na svých nohách ale můžeme vykouzlit i puntíky, srdíčka, hvězdičky, efekt podvazků nebo krajky. Co vědět, než si oblékneme vzorované punčochy?

  1. U vzorů je důležité to, aby se “netloukly” s jinými vzory na oblečení. Nechceme přece zuřivě kombinovat puntíky a proužky, nebo kostky a krajky.
  2. Vzory umí vyvolat optické zázraky i hrůzy. Pokud máme silnější nohy, mohou je vzorované punčochy ještě rozšířit. Tabu měl například být vzor ve stylu krajky.
  3. Která z nás chce nohy opticky prodloužit, měla by si vzít černé punčochy a černé, ideálně vyšší boty. Pomůžou i punčochy se svislými pruhy.

Černé punčochy s decentními vzory vypadají sexy a elegantně a budou skvělým doplňkem i ke společenskému oblečení.

O něco dráždivější nohy vykouzlíme v síťových punčochách. Ty milují ženy nejen k šatům, ale i do roztrhaných kalhot. Nechat síťovinu vykukovat zpoza krátkých nebo potrhaných nohavic je zkrátka in.

Kolik punčoch máte ve skříni vy? Anebo jste zatvrzelá milovnice kalhot a o punčochy ani nezavadíte?