Randění pro každého

seznamka

Potkat toho nebo tu pravou je pro některé z nás celoživotní úkol. Když už máte to štěstí a do třiceti se zamilujete, usadíte a založíte rodinu, nemusíte mít ještě vyhráno. Lidé mají zvláštní utkvělou představu, že pokud manželství vyjde, je to jejich zásluha a jestli ne, je to jejich vina. Je to hloupost. Někdy prostě nemá smysl dál zůstávat a je lepší jít nebo nechat jít. Strach ze samoty toto rozhodnutí velice komplikuje. Nikomu se po čtyřicítce natož po padesátce nechce začínat znovu. Přitom jsou to právě změny a noví lidé, kteří nás v životě můžou obohatit a posunout o kus dál. Vzpomeňte si na ten elektrizující vzrušující náboj prvního rande, za to stojí všechny ty nepříjemnosti kolem seznamování.

Druhá šance

V jednom mém oblíbeném filmu zazněl tento „vtip“. Žena po čtyřicítce má prý větší šanci potkat teroristu než se vdát. Možná na tom něco bude a možná můžete jít svému štěstí trochu naproti. Pro ženy i muže se postupem času stává seznamování složitější především kvůli časové náročnosti. Ale kdo chce, hledá způsoby.

Možností je mnoho. Virtuální seznámení je například nenáročné, můžete navázat kontakt se světem v teplákách z postele. Nikdy ale nebudete vědět, s kým si doopravdy píšete. A nakonec vám to přinese víc smutku než radosti. Já upřednostňuji seznamovací akce. Máte důvod se vyfiknout, vyrazíte si ven a během jednoho večera poznáte víc zajímavých lidiček, mezi nimiž může být i ON či ONA. A pokud ne, užijete si skvělý večer plný zábavy a navážete aspoň přátelství.

Nestyďte se! Jsme na tom všichni stejně!

Speed dating dává dohromady lidi se stejným cílem. Všichni účastníci chtějí strávit příjemný večer a poznat jim sympatický protějšek. Proto se nebojte, že si tam budete připadat blbě. Všichni návštěvníci budou nervózní a budou se jim potit dlaně jako vám.

Seznamka je navíc organizována naprosto diskrétně, i když večer probíhá třeba v restauraci. Organizátoři se chovají citlivě, protože i oni ví, že když jiskra přeskočí, je potřeba pomalu a tiše přikládat, než se oheň rozhoří.