Reflexní prvky mohou zachránit život

Statistika nehod na silnicích je alarmující. Kromě samotných havárií či střetu vozidel se zvěří neustále roste i procento sražených chodců, cyklistů či běžců. Jak těmto situacím předcházet a chránit život celé rodině? Buďte vidět! Investice do reflexní vesty či menších prvků vyjde na pár korun a může leckdy zachránit nejen lidský život. Rovněž nezapomínejte, že od února minulého roku platí povinnost reflexní prvků za zhoršené viditelnosti na českých silnicích mimo obec.

Reflexní vesta – základ nejen do každého auta

Stejně jako patří reflexní vesta pro dospělé do povinné výbavy vozidla, měla by být k dispozici i v každé domácnosti. Ať už jsou to reflexní vesty pro dospělé, pro děti či speciální modely pro čtyřnohé miláčky, vždy se jedná o speciálně vytvořené doplňky splňující státem danou normu.  Reflexní vestu byste měli mít při sobě na procházce v pozdních hodinách, ale i ranním běhu či výletě na kole. Nikdy totiž nevíte, kdy vás přehlédne rychle jedoucí auto. Vesta je velmi lehká, skladná a vleze se do každé kapsy. Kromě reflexní vesty se vám budou hodit i reflexní pásky jednoduše umístitelné na ruce, nohy, batoh či konstrukci kola a kočárku.

Buďte připraveni, když přijdou mlhy

Tyto prvky dokážou i zdobit, stačí si pořídit třeba reflexní samolepky s potisky, ideální pro děti na školní batohy, dále přívěsky a praktické klíčenky či vtipné reflexní nažehlovačky. Veškerý sortiment vyberete online za báječné ceny a pořídíte i speciální reflexní prvky pro psy, kočky a koně, aby také oni byli nepřehlédnutelní.

Velmi problematické bývají ranní mlhy nebo deštivé šero. Chodci splývají s vozovkou a mají-li na sobě pouze tmavé oblečení, jsou vidět prakticky až na poslední chvíli. Tento moment může být rozhodující, proto se snažte být co nejvíce vidět a nepodceňujte bezpečnost. Ne nadarmo platí, že zdraví máme pouze jedno. Jednoduchý reflexní prvek může zachránit i váš život!