Rekonstrukce kuchyně? Spojte s ní obývák!

kuchyně

Je na vašem seznamu nová kuchyň? Pak dobře zvažte, jak ji budete situovat. Samozřejmě že vás mohou limitovat prostory, ovšem fantazii se meze nekladou a nová kuchyň může být elegantní, praktická i vkusně zapadnout do celého rázu vaší domácnosti. Stylové bydlení vás nemusí ani finančně zruinovat. Díky atraktivním cenám si můžete novou kuchyň pořídit za pár korun, ušetřit v kuchyni místo a stejně tak jít s dobou a plnit si sny s barevnými detaily i praktickými vychytávkami.

Trendy bydlení s jídelnou

Jídelní stůl v kuchyni je nezbytnou výbavou pro celou rodinu. Komfortní jídelní kout je skvělou příležitostí pro setkání všech členů rodiny stejně jako přátel a místem pro oslavy a ochutnávání dobrot z kuchyně. Jestliže stojíte před otázkou rekonstrukce kuchyně, určitě se vyplatí zvážit, zda bude součástí obývacího pokoje. Dnes již není ničím výjimečným, aby byla sedací souprava součástí kuchyně nebo fungovala jako přechodový prvek z kuchyně do obýváku. Sedačka v barvách kuchyně bude báječná! Jak by se vám líbila rohová pohovka? Dáváte přednost praktičnosti? Pak si vyberte sedací soupravy s lenoškou, s úložným prostorem či plnohodnotným lůžkem. Vždy kombinujte nejvýše tři barvy, které najdou uplatnění v kuchyni i obývací místnosti a vytvoří komfortní a harmonické zázemí. Sedačky smíte třídit též podle materiálového zpracování od kožených, přes koženkové až po čalouněné a kombinované varianty v mnoha barvách.

Ostrůvek, nebo U?

Při volbě kuchyně se řiďte svými potřebami. Kdo tráví v kuchyni hodně času, rád vaří a zkouší experimentovat, nevyžije pouze s jednoduchou kuchyní, ale bude potřebovat kolem sebe mnoho úložného prostoru i pracovní plochy. Velká kuchyň si žádá pracovní ostrůvek s varnou deskou či umyvadlem, do menších bytů a podkrovních bytů volte sestavu kuchyně na míru. Bojujete-li s místem, pak umístěte do kuchyňské linky třeba pračku anebo velký kuchyňský stůl nahraďte prodlouženým barem s vysokými stoličkami.