Rekuperace vzduchu v bytech a domech

Nevětrané místnosti nijak pozitivně nepůsobí na lidský organismus. Větrání byste neměli nijak podceňovat, jinak budete mít uvnitř budov vyšší vlhkost, běžnými činnostmi se zvýší znečištění vzduchu a pravděpodobnost onemocnění astmatem stoupne až na čtyřicet procent. 

Rekuperace vzduchu v každém ročním období

Správně by se mělo větrat třikrát denně v každém ročním období, vždyť vzduch uvnitř může být až pětkrát více znečištěný v porovnání s venkovním. Doporučuje se spíše krátké a intenzivní větrání než příliš dlouho otevřená okna. Například během zimy je větrání pro někoho takřka nepředstavitelné, avšak nutné pro vaše dobré fungování. Jestliže se vám nechce neustále myslet na povinnost otevírat okno několikrát denně, zároveň nehodláte plýtvat doma vytvořeným teplem, může vám pomoci rekuperace vzduchu do bytu a domu. Díky ní se do domácnosti neustále dostává čerstvý vzduch, ale nevyžaduje se otevírání okna. Možná vám cena nepřipadá vůbec nízká, ale díky dotaci na pořízení ušetříte i stovky tisíc. Rekuperace se zakládá na patentované technologii, kdy výměník dovede získat až 95 % tepla z odváděného vzduchu a předává ho čerstvému z venkovního prostoru. 

Hlavní výhody rekuperace

S rekuperací ušetříte peníze a ochráníte vaše zdraví. Předpokládá se úspora kolem čtyřiceti nákladů na vytápění. Roční provoz však není nijak nákladný, jde o tisíc až dva a půl tisíce korun za rok. Rekuperační jednotky lze nainstalovat pro větrání třeba i do jedné místnosti. Celoročně očekávejte příjemnou teplotu, vlhkost vzduchu bude taková, aby nevznikaly plísně a bakterie, vytvoří se ideální prostředí pro alergiky. Rekuperace Zehnder a Aldes vsadily na jedinečný systém větrání a mnoho možností, z jakých si vybere každý uživatel. Provoz je mimořádně tichý, filtrací se zachytí až 99 % pylů, bakterií a prachu, energetická účinnost je maximální.