Relaxace na jihovýchodě Španělska

ervpojistovna.cz

Rozhodli jste se navštívit přímořské město Alicante? Jistě nikdy nezalitujete, že jste se vypravili na místo, kde na vás dýchne zvláštní atmosféra a pohltí vás velké množství historických památek.

Pohled z hradu

I když strávíte dovolenou mimo město, vydejte se sem pravidelnými autobusovými linkami, což vás přijde na několik málo euro. Od zastávky projdete kolem přístaviště, kde kotví spoustu lodí. Neunikne vám ani posilovna v parku, ale hlavně už z dáli spatříte hrad svaté Barbory ze 13. století, který tvoří zdejší dominantu. Jedná se o jednu z největších středověkých španělských pevností. Nahoru se dostanete pěšky nebo výtahem. Z vrcholu Mount Benacantil se vám naskytne překrásný výhled na přístaviště, město a na pláže. Uvnitř hradu se seznámíte s bohatou historií. Nechybí sochy, busty a nejrůznější archeologické materiály. K dalším památkám patří muzeum se statisíce let starými artefakty, gotická bazilika a jiné sakrální stavby. V letním období zajděte na pláž Playa de San Juan, kde to žije od rána do noci. Považuje se za jednu z nejpěknějších pláží na pobřeží Costa Blanca. Španělé se rádi baví, neuniknou vám tady festivaly, divadla, tance nebo živá hudba přímo v ulicích.

Život s nástrahami

Překvapení na vás číhají všude. Věřte, že ne vždy zrovna příjemná. I když se řadíte mezi děti štěstěny, raději neriskujte veškeré vaše finance. Vždyť řešení najdete v podobě cestovního pojištění na ervpojistovna.cz. Česky hovořící specializovaná asistenční služba vám bude k dispozici 24 hodin každý den. S evropskou kartičkou zdravotního pojištění se vám sice otevřou dveře do zdravotnických zařízení, ale mnohdy si musíte připravit také tučné doplatky za léky a ošetření. Při sjednání alespoň úrazového pojištění se dočkáte finančního odškodnění za trvalé následky, ale i za úmrtí.