Restaurace Frenštát? Tož, jde se k Janíkovi!

Češi teď sice na stravování v restauracích šetří, ale neplatí to všeobecně. Možná si odpustíte místo večerního vaření vzít rodinu na večeři do hospody. Někdo si raději do práce vezme v krabičce jídlo z domova. Když už se ale jede na výlet, nebo za parádním gurmánským zážitkem, to je něco zcela jiného. Zastavte se ve Frenštátu pod Radhoštěm v restauraci U Janíka.

Restaurace Frenštát pod Radhoštěm – U Janíka, se chlubí tím, že nabízí valašskou chuť na lžíci. Tato historická hospůdka v Trojanovicích je stylovou rodinnou restaurací s neopakovatelnou atmosférou. Nádherná dřevěnice by vás přinutila zastavit se zde autem už jen pro svoji krásu. Jenomže vy si tady můžete dát i vynikající jídlo. Samozřejmě nečekejte žádnou pizzu ani smažák. U Janíka se vaří skutečně stylově – po valašsky.

Restaurace U Janíka nabízí pravé valašské chutě

Rozhodně začněte tradiční valašskou kyselicí s uzeným masem, rozpečeným oštiepkom, nebo škvarkovou pomazánkou s cibulkou. Pokračovat můžete haluškami s bryndzou, případně se zelím a valašskou slaninou. Ale zkusit lze i pohankové rizoto s řepou a kozím sýrem, či pečená marinovaná vepřová žebra. Na své si přijdou taktéž milovníci sladkých jídel, třeba vaše děti. Kynuté borůvkové knedlíky jsou famózní. Nevoní vašim dětem halušky s bryndzou? Zkusit mohou sladké halušky s mákem a přepuštěným máslem.

U Janíka ctí tradice

Restaurace Trojanovice je pověstná svými akcemi. Nenechte si během roku ujít svatomartinské husí hody, zvěřinové hody ani domácí zabijačku. V hospodě se vítá jaro i pálí čarodějnice. Užijete si zde staročeské víkendy, cimbálovou muziku i degustace vín.

Skvělé místo na výlet i na oslavu

Pokud hledáte gurmánský zážitek s nádechem starých časů, bude pro vás restaurace Frenštát ideální volbou. Stavte se, kdykoliv máte cestu kolem, nebo si pro větší akce a skupinky rezervujte místo. Historie této valašské hospody se datuje již od roku 1873 a svou polohou byla vždy oblíbenou výletní hospodou.