Roztoky k ultrazvukovému čištění

Čistící roztoky

Potřebujete velmi svižný, efektivní a moderní způsob, který šetrně odstraní organické i neorganické volně vázané nečistoty z povrchů? Potom jistě neváhejte vyzkoušet ultrazvukové čištění, které si s těmito problémy jednoduše poradí. 

Ultrazvukové čističky a jejich využití

Ultrazvukové čističky se nabízejí v malých provedeních pro domácí použití, ale také jako velké robotizované ultrazvukové automatické linky. Odlišují se od sebe frekvencemi pro běžné čistění a pro speciální. Seženete také dvoufrekvenční ultrazvukové čističky, kde se dají přepínat frekvence. Dobře si poradí i s členitými povrchy. Celý proces zabere několik sekund až několik minut, konečná doba záleží na druhu, míře a způsobu povrchového znečištění. U ultrazvukových čističek musíte počítat také s použitím speciálních přípravků. Čistící roztoky pomohou dosáhnout optimálních výsledků. 

Čištění ultrazvukem se uplatňuje hlavně v oborech, kde se klade zvláštní důraz na konečnou čistotu. Jedná se například o optiky a výrobce skel, kde se čistí a odmašťují čočky, skla a optické přístroje. Dále jde o automobilový průmysl, kde se vyčistí karburátory, tlumiče, plošné stroje, vstřikovací trysky. V elektrotechnickém a strojírenském průmyslu se zase takto starají o součástky, kontakty, plošné stroje, ozubení, klouby, filtry a jemnou mechaniku. Využití přichází v úvahu i v dalších odvětvích, třeba během servisu dílů do počítačů, v keramickém, sklářském či dřevozpracujícím průmyslu. 

Přípravky pro ultrazvukové čištění

K dobrému průběhu čistícího procesu potřebujete nejen ultrazvukové pole, optimální teplotu a nějaký čas, ale též vhodné prostředky. Konkrétně se rozhodněte podle druhu znečištění. Doporučují se alkalické, neutrální nebo kyselé čisticí prostředky. Koncentráty TICKOPUR jsou navíc biologicky odbouratelné a snadno se ekologicky likvidují. K jejich přednostem patří, že byly speciálně zhotoveny, aby zesílily a urychlily kavitační účinky a zůstaly jemné k čištěným předmětům. 

Výběr čistících roztoků

Při výběru čistících roztoků se zaměřte především na jejich vlastnosti a balení. U každého přípravku vždy najdete podrobné použití. Čistící roztoky STAR patří ke kapalným, průmyslovým, kyselým odmašťovacím přípravkům s vysokou účinností na barevné a železné kovy. Hodí se jako namáčecí prostředky nebo pro ultrazvukové pračky. Dovede odstranit brzdový prach, kysličníky barevných kovů a rez, odmastí a zlikviduje zbytky olejů z řepky olejné, rozpustí zbytky letovacích past a vápenné usazeniny. Jiný druh odmašťovacího a čistícího prostředku na lehké kovy je nepěnivý a hodí se k postřikovacím operacím. S maximální spolehlivostí zbaví povrch silných nánosů mastnoty a šmíru. Mezi vlastnostmi objevíte třeba vyjasňování hliníku bez poškozování povrchu.