Rusňákova skupina DRFG má vlastní nadaci

David Rusňák

Investiční skupina DRFG, to nejsou pouze lidé, kteří se zabývají fondy a dluhopisy. To je skupina lidí, kteří chtějí pomáhat v různých oblastech. Ať už se jedná o kulturní, sportovní nebo sociální projekty, tak na jaře roku 2016 přišel čas tyto rozmanité projekty a aktivity sjednotit. A tak vznikla Nadace DRFG, která pomáhá i vlastními kompetencemi.

Zaměstnanci DRFG spontánně přispívají na konto nadace

Nadace DRFG funguje jinak než ostatní. Je pojata hodně univerzálně a díky tomu je podpora opravdu různorodá. Zakladatel investiční skupiny DRFG David Rusňák, již od začátku věděl, že chce podporovat festival Meeting Brno. Akci, která veřejně ovlivňuje atmosféru města a nejen to. Festival Meeting Brno je inspirován italským Meeting Rimini, kde jde především o přátelství mezi národy a budování dobrých vztahů. Veškeré recenze na tyto festivaly byly naprosto skvělé, a to DRFG posunulo dál.

Díky podpoře tohoto festivalu se Nadace DRFG ocitla v programu Meeting Rimini po boku tuniského nositele Nobelovy ceny míru 2015 a dalších významných osobností. Zároveň také navázala řadu nových partnerství po celé Evropě a dostala se s festivalem Meeting Brno do mezinárodního časopisu Tracce. Ten je spolu s komunitou Taize a ženevským centrem CERN zařadil k příkladům naděje pro Evropu v krizi. To je úžasná recenze, která má sílu!

Nezůstalo však pouze u tohoto. Diskuze netrvala dlouho a začalo se s projektem na podporu finanční gramotnosti mládeže. A to zejména mládeže z neúplných rodin nebo dětských domovů.

Kde všude Nadace DRFG pomáhá?

  • Horizont Kyjov
  • Ruka pro život Brno a Praha
  • Klokánek Brno
  • Diecézní charita Brno
  • a další

Recenze nelžou. A nejen recenze. Někteří zaměstnanci začali spontánně přispívat na konto nadace a další se k nim, dle jejich slov, rádi přidají. Podpora nadace od samotných zaměstnanců je věc, která je opravdu silná. Mít v týmu skupinu lidí s takovýmto přístupem je opravdu mocné. Tuto věc si uvědomili všichni, kteří se to dozvěděli. Sám David Rusňák, blízcí, přátelé i spolupořadatelé festivalu Meeting Brno.

Lidé často překvapí svým přístupem. A ať už je dobrý nebo špatný, vždy to stojí za to. Potkáte někoho, kdo rád pomůže dobré věci a stane se důležitým a nenahraditelným. Co je tedy opravdu důležité? Čemu dát vždy šanci? Setkání! Činnost Nadace DRFG má krédo: „Všechno začíná setkáním.“ A není to nic více než holá pravda.