Šipky – skvělá zábava pro celou rodinu

terč na šipky

Omrzely vás karty, pexeso i jiné deskové hry? Hledáte zábavu, kterou lze provozovat prakticky celý rok, ve vnitřních prostorách i venku a téměř bez omezení věku? Zkuste šipky! V mnoha rodinách zapomenutý sport slibující spoustu zábavy a soutěžení. Kvalitní terč na šipky koupíte online stejně jako další vybavení nezbytné pro hru a můžete začít! Díky širokému sortimentu máte jistotu výběru ideálního šipkové zboží a přesvědčíte se, že i obyčejné házení šipek na terč může být plné adrenalinu a zábavy!

Elektronické nebo sisalové terče?

Terče na šipky dělíme obecně do dvou kategorií, pokud se nebavíme přímo o profesionálních terčích. Tyto pro amatéry a fanoušky házení uspokojí i náročné. Oblíbená verze elektronického terče disponuje LCD displejem, kde se zobrazují výkony jednotlivých hráčů, sčítání bodů a nastavení více druhů her. Značkové terče dvouřádkové mohou být vybaveny jedním, čtyřmi či dokonce deseti displeji pro začínající hráče i zkušené amatéry. Na trhu samozřejmě seženete i třířádkové terče a další potřebné náhradní díly od segmentů až po odhodové čáry a adaptéry. S takovou výbavou získá šipková hra zcela nový rozměr!

Sisalové terče jsou starou dobrou klasikou bez využití elektroniky, což ovšem neznamená, že nenabízí příležitost zlepšovat obratnost a přesnost hodu. Terče jsou zpravidla vyrobeny ze štětin rostliny agáve sisalana. Štětiny se často využívají pro výrobu lan a silných provazů, proto i sisalové terče vynikají odolností a dlouhou životností. Kromě tradičních terčů s kulatými či trojúhelníkovými dráty najdete v sortimentu na internetu též profesionální žiletkové sisalové terče.

Když už máte terč…

…je potřeba zvážit výběr šipek. Odborníci dělí šipky na soft a steel, dvě klíčové kategorie, jež určují styl hry i samotný úchop šipky. Soft šipky jsou určené pro elektronické terče, protože mají plastové hroty a tím terč nepoškozují. Naopak steel šipky pak skvěle fungují na sisalové terče. V obou případech nezapomeňte na kompletní složení šipky: letky, tělíčka, násadky a plastového hrotu. V nabídce naleznete samozřejmě již nakompletované sady šipek, nicméně si můžete i jednotlivé díly dokoupit, zejména pak z mosazi a wolframu.