Skvělé tipy, jak vybrat letní šaty pro plnoštíhlé

Léto je obdobím dlouhých nocí, teplých slunečných dní a příslibem mnoha venkovních akcí. Léto je zkrátka nejkrásnějším obdobím roku. Pokud jste plnoštíhlá, zřejmě máte obavu z šatů, a proto i během veder oblékáte dlouhé kalhoty, ale to je obrovská škoda. I s křivkami si můžete dopřát krásné letní outfity. Stačí pouze vědět, po jakých sáhnout.

Oblečte se podle tvaru postavy

Každé tělo je jedinečné. V první řadě, pokud vybíráte letní šaty pro plnoštíhlé, byste si měla ujasnit, jaký tvar postavy vlastně máte. Zvažte svou výšku i křivky, a navíc si řekněte, s jakými partiemi jste spokojená. Pokud máte krásný dekolt, ale raději byste zakryla nohy, zvolte zavinovací šaty, neboť zvýrazní dekolt a zakryjí zbytek. Jestliže se vám nelíbí bříško, zvolte topy, které ho dostatečně zakryjí. Dobrou volbou jsou například topy s prodlouženou zadní částí nebo asymetrickým střihem, jež lichotí většině postav.

Noste to, co vám vyhovuje

Zaměřte se na kousky, které vám opravdu sluší. Když se počasí zhorší, tak na šaty dejte sako, které dobře tvaruje postavu. Sako se hodí do formálního i neformálního prostředí. Používejte také široký pásek na šatech či overalech, protože i ten vám pomůže pěkně vytvarovat postavu.

Když máte pochybnosti, zvolte pružný materiál

Oblečení s určitou mírou pružnosti je ideální, protože pružné látky nejenže zajišťují komfort, ale také se přizpůsobí menším změnám váhy. Pružné mohou být jak šaty, tak i kalhoty, kraťasy a další kousky.

I barva dokáže celkový outfit výrazně ovlivnit. Vyzkoušejte si různé odstíny a zjistěte, jaké vám sluší nejvíce. Klidně požádejte kamarádku o pomoc.

Budete vypadat úžasně od hlavy až k patě, pokud si necháte záležet na outfitech. Podívejte se do e-shopu La Silueta, který se zaměřuje na módu pro plnoštíhlé.