Stěhujete opravdu těžká břemena? Obraťte se na odborníky

Portálové jeřáby

Malé podnikatele, střední podnikatele i velká korporátní esa v technických oborech nezřídka trápí problém s přemisťováním, stěhováním a odvážením břemen. Není to totiž vůbec žádná legrace. Přemisťování několikatunových nákladů, ale také strojů za statisíce i miliony, které mnohdy podléhají přísnému splátkovému kalendáři, je opravdu projekt, jenž je nutné bezchybně naplánovat. S takovými břemeny musí být manipulováno s tou největší obezřetností – v opačném případě bychom na nich i na okolí totiž mohly zanechat nesmazatelné stopy a vady.

Neodborná manipulace znamená nebezpečí úrazu

Co je ale horší, neodborná manipulace může někomu ublížit, v případě těchto těžkých vah dokonce smrtelně. Z tohoto důvodu by měly firmy v podobných případech spolupracovat výhradně s profesionály, jejichž vybavením je nejenom odpovídající manipulační technika a pyšní se letitými zkušenostmi, ale kteří jsou také velmi dobře pojištěni. Profesionální firmy nabízejí zařízení pro manipulaci s břemenem různých nosností a se širokým využitím napříč průmyslovými obory.

Na středně těžká břemena postačí ruční kladkostroj, na ta velká je nutný jeřáb

Ani v případě středně těžkých břemen nechtějte být samostatní. I na ně jsou odborníci velmi dobře vybaveni a vždy se jim hodí kvalitní manipulační technika. Nabízejí vše, od zdánlivých maličkostí, jako třeba manipulační kleště či manipulační svěrky, přes manipulační zařízení, která zastupují EURO závěsy či ruční kladkostroje, jeřábové váhy a traverzy, až po těžkou techniku. Patří k ní například portálové jeřáby vhodné pro manipulaci s materiálem nad velkými skladovacími prostorami, ve kterých není možné zabudování jeřábové dráhy.

Najdeme zde také permanentní magnety pro zvedání a přesun feromagnetických materiálů s plochým i kruhovým profilem mající velmi nízké provozní náklady a zajišťují tak hospodárné
řešení pro malé dílny i pro velkou průmyslovou výrobu. Ideálním řešením do náročných či jakkoli ztížených podmínek jsou pak portálové jeřáby a mostové jeřáby, jež jsou extrémně spolehlivé. Někteří výrobci nabízejí pro speciální linky dokonce mostové jeřáby v provedení do výbušných prostor. Vybavenost profesionálních firem s manipulačním materiálem je, jak vidíte, obrovská. Definujte, co potřebujete, a spolehněte se na práci profesionálů.