Stěhujete se do nového bytu? Přečtěte si, co byste měli udělat ještě před nastěhováním

Obecně vzato není náhoda, že stěhování patří na seznam nejvíce stresujících událostí. Na jedné straně je vzrušení a těšení se na nový domov, na straně druhé pak obavy z toho, že se něco pokazí, případně se zapomene na některé důležité věci. Nechcete-li riskovat zbytečné komplikace, držte se tipů a rad v následujících řádcích.

Vymalujte

Do malování se sice většina lidí nepouští s úsměvem na rtech, ale na čerstvě natřené stěny je radost pohledět. V případě stěhování do nového bytu je navíc nezbytné, protože si chceme interiér upravit dle svého vkusu (a samozřejmě zakrýt případné nedostatky). Malíři Ostrava z řemeslnického cechu Ekomplex však doporučují proces neodkládatmístnost se maluje mnohem lépe, když je prázdná. Poperte se proto s malováním ještě před tím, než se přestěhujete.                                              

Přepište si energie

Bez ohledu na to, jestli jste si pořídili vlastní nemovitost – anebo míříte do pronájmu, byste měli mít kompletní dokumentaci potřebnou k přepisu elektřiny a plynu. Naprostá většina dodavatelů dnes nabízí pohodlné vyřízení online, takže nebudete muset ztrácet čas návštěvou pobočky. Pokud došlo k vypojení elektroměru, budete muset provést revizi. Revize elektrorozvaděčů musí provádět certifikovaný technik s potřebnou kvalifikací.

Připravte se na úklid

Jakmile do nového bytu přestěhujete své věci, bude vás čekat náročné gruntování. Vyplatí se mít po ruce potřebné čisticí prostředky, smeták, mop, dostatek pytlů na odpad a další pomůcky, které běžně používáte při větším úklidu.

Rozvrhněte si rozmístění nábytku

Dokážete si představit, že bezprostředně po přestěhování zjistíte, že absolutně netušíte, jak nakonec uspořádáte nábytek? Po ničem podobném určitě netoužíte – a můžete tomu snadno předejít. Jak? Všechny místnosti si pečlivě změřte a případně si rozmístění větších kusů nábytku načrtněte na papír.