Tipy, jak vybrat rozkládací pohovku

rozkládací pohovka

Obývací pokoj je centrem celého domu nebo bytu, pohovka zase středem obývacího pokoje. Není radno její výběr podceňovat. Trávíte na ní totiž většinu dne. Je místem, kde se schází rodina, kde se debatuje a relaxuje. S těmito tipy ale nešlápnete vedle. 

Rozkládací pohovka potěší všechny 

Koluje mýtus o tom, že rozkládací pohovka není stylová, moderní, designová ani svěží. Jako by byla bardem na poli nábytku, zastaralá, všední, nudná a nezajímavá. Opak je ale pravdou. Doba jde dopředu a všem je moc dobře jasné, že pohovka i rozkládací křeslo mají v interiéru své místo. Design stíhá současné trendy, ale základní myšlenka ohledně možnosti rozložení zůstává. 

Tři kroky ke spokojenosti 

Pro to, abyste byli se svou rozkládací pohovkou maximálně spokojení, stačí málo. Je ale třeba vyhnout se nebezpečným kompromisům v kvalitě, velikosti a manipulaci. 

Kvalita 

Není to klišé, u rozkládací pohovky je to skutečně důležité. S nábytkem se neustále pohybu a nápor na ni bude permanentní. Nároky na pevnou, stabilní a bytelnou konstrukci a oděruodolný a snadno čistitelný materiál jsou na místě. Sledujte nosnost, otestujte měkkost polštářů ve složeném i rozloženém stavu, lehněte si a vnímejte tlak na tělo. 

Velikost 

Při výběru berte v potaz počet členů domácnosti, četnost návštěv, nutnost přespání. Podle toho volte velikost rozkládací pohovky, aby měli všichni kde ležet nebo se během noci natáhnout. Stejně důležitá je velikost pokoje. Nemá smysl kupovat rozměrnou sedačku, když se po rozložení téměř dotýká stěn nebo nábytku. Vždy by měl být kolem dokola dostatek místa, aby byl pohyb v místnosti bez omezení. 

Manipulace 

Ideální je, když na rozložení a opětovné vrácení do původního stavu stačí jeden člověk. Je-li manipulace příliš složitá a náročná na přesuny, je lepší zvolit jinou pohovku. Jednoduchost je totiž základ.