Topení briketami: Levnější teplo

Pokud jste se rozhodli pro vytápění interiéru dřevěnými briketami, vykročili jste evidentně směrem k úsporám. Dřevěné brikety v porovnání s plynem či elektřinou jsou mnohem levnější a ušetří vám za jednu topnou sezónu i několik tisíc korun. Mezi hlavní výhody spadá jejich minimální vlhkost, vysoká výhřevnost a jednoduchá manipulace a skladovatelnost. Jaké druhy briket jsou k dostání a kde je koupit?

Brikety z různých dřevin

Před deseti lety byly k dostání brikety pouze z jednoho druhu dřeva v různých velikostech. Kdežto současný trh nabízí dřevěné brikety v mnoha variantách. Mají odlišný tvar, velikost a jsou vyrobené z několika dřevin. My se podíváme na sortiment společnosti OPTIMTOP, která má v této oblasti pevné postavení a které poskytuje i výhodné akce na dřevěné brikety.

Brikety z listnatých i jehličnatých dřevin

Firma OPTIMTOP se specializuje na prodej briket a pelet, jež jsou určené k vytápění interiérů. Nicméně se zaměříme pouze na dřevěné brikety a jejich variace. Brikety, které se hodí pro topení v krbech, kamnech i kotlích, se vyrábí z listnatých i jehličnatých dřevin. Listnaté varianty zastupuje v nabídce buk a jehličnaté zase smrk či borovice. Společnost do svého sortimentu zahrnula i brikety mix listnatých a jehličnatých dřevin, přičemž poměr je 85:15. Díky tomuto optimálnímu poměru mají brikety vysokou výhřevnost. Co se týče tvarů, existují brikety válcové, válcové s dírou uprostřed či salonky.

OPTIMTOP nabízí dopravu zdarma po celé ČR

Náš zákazník, náš pán. Tímto heslem se řídí společnost OPTIMTOP, která se snaží svým klientům po všech stránkách vyhovět. Nabízí i nadstandardní služby v podobě bezplatné dopravy objednaného zboží po celé České republice. Nezáleží na tom, jaké množství si objednáte. Vždy vám budou kvalitní brikety doručeny zdarma až na místo určení.