Ubytování Ostrava

ubytování v Ostravě

Největším městem v Česku je Praha, na Moravě potom Brno. Třetím velikánem, který vévodí hranici Českého Slezska, je Ostrava, která na vašem seznamu navštívených míst nesmí chybět. Obzvlášť, pokud máte rádi pohádku Dařbuján a Pandrhola, protože Ostrava je známá také jako hornické a hutnické město. Ocelové srdce republiky se bude líbit především technicky zaměřeným lidem, jelikož většina památek je průmyslového charakteru. I když je Ostrava moderní a kulturní centrum, přesto jej mají lidé zafixované jako mourem poprášené místo. Nejpyšnější město může být na dolní oblast Vítkovice, jejíž součástí je také důl Hlubina a koksovna Vítkovických železáren, které jsou oboje zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Připomínku minulých hornických dob dále najdete v největším hornickém muzeu v České republice, které se jmenuje Landek park. A aby toho nebylo málo, poznat můžete i takový každodenní život a den namakaného horníka, jak jej popsal v básních Petr Bezruč. Vy ale nebudete muset sto roků žít v šachtě, národní kulturní památka Důl Michal, vám takový život přiblíží i v krátkosti a bezbolestně.

Památky u nosu

Abyste všechny tyto památky mohli vidět a v klidu si je projít, měli byste si v Ostravě najít nějaké ubytování v Ostravě. Do sléváren Vítkovice to budete mít nejblíže ze zdejší ubytovny, která nabízí pohodlí alá vysokoškolské koleje. Tedy levné, ale ne příliš komfortní. Většího luxusu se vám dostane v apartmánech Ostrava Vítkovice nebo ubytování AaB, kde jsou na turisty zaměřené spíš.

K dolu Michal se po nedlouhé procházce dostanete zase od penzionu U Rašků nebo studentské rezidence Slezská. Pokud za svou dovolenou v Ostravě nechcete příliš utratit, ale přitom být co nejblíže důležitým památkám a muzeím, zkuste se podívat na kamp v areálu muzea Landek park. Zde si totiž za málo peněz můžete postavit vlastní stan nebo přifrčet rovnou v karavanu.