Udržujte se v kondici domácím cvičením na eliptickém trenažéru

Hop-Sport

Chcete trochu zhubnout, zpevnit svalstvo celého těla, nebo si jen udržet svou dobrou fyzickou kondici, ale nejste zrovna fanoušci posiloven a fitness center? Pak určitě vyzkoušejte domácí eliptický trenažér. Ne náhodou je tento přístroj jedním z nejnavštěvovanějších míst v každém fitku. Jde totiž o malý zázrak, na který pějí ódy všichni včetně těch, kterým jde hubnutí jinak opravdu pomalu.

Tento přístroj v moderním designu můžete umístit klidně do obývacího pokoje nebo ložnice. Případně, pokud by v obytných prostorech trenažér vadil vašemu oku estéta, jej díky zabudovaným kolečkům můžete uložit třeba do komory a vytahovat ho pouze na cvičení. Trénink s eliptickým trenažérem je natolik komfortní záležitostí, že budete cvičit opravdu poctivě. Pojďte si s námi tento zázrak na poli tréninkových strojů představit blíže.

Hlavní výhody cvičení na eliptickém trenažéru

Důvodů, proč si tohoto „drobečka“ pořídit domů, je mnoho. Pomineme-li vtipy o tom, že vám bude sloužit jako němý sluha, tedy na odkládání oblečení, jedná se především o jiné benefity, které nám eliptický trenažér poskytuje. Prvotně jde samozřejmě o nástroj k efektivnímu cvičení za účelem vylepšení vzhledu, zejména redukci hmotnosti, posílení svalstva a zformování postavy. 

Eliptický pohyb, do kterého jsou zapojeny všechny končetiny a nejvíce připomíná běh na běžkách, má ale příznivé účinky i na zdraví jako takové. Na eliptickém trenažéru nedostávají vaše záda ani kolenní a kyčelní klouby zabrat tak, jako třeba na běžících pásech. Rozprouděním krve při pravidelném pohybu také podporujete správnou funkci celého svého kardiovaskulárního systému. Poděkuje vám tedy i vaše srdíčko a cévy. 

eliptický trenažér

Důvodem, proč jde hubnutí s eliptickým trenažérem tak dobře, je, že díky tomu, že supluje rotoped, běžecký pás, stepper, ale i další stroje najednou, zapojuje hned několik druhů svalů najednou. A na to lidský organismus reaguje rychlejším spalováním uložených tuků. Pokud jste právě podlehli představě zábavného cvičení v pohodlí a soukromí vlastního domova, máme pro vás super tip. Mrkněte se na následující odkaz https://hop-sport.cz/elipticke-trenazery/, kde seženete eliptické trenažéry všeho druhu za velmi příjemné ceny. 

Jaký eliptický trenažér je pro mě nejvhodnější?

Na tuto otázku asi neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží především na vašich finančních možnostech a na tom, jaké funkce od trenažéru očekáváte. Možností je poměrně dost. Například v internetovém obchodě se sportovním vybavením Hop-Sport najdete levnější modely již za několik málo tisícikorun, ale i nejmodernější stroje s vychytávkami poslední módy, které vám cvičení ještě zpříjemní a usnadní.

Tréninkový počítač disponuje mnoha předdefinovanými programy, jejichž výsledky můžete vidět i v tréninkové aplikaci ve svém chytrém telefonu. Tyto promyšlené modely eliptických trenažérů dokáží změřit procento vašeho podkožního tuku, vypočítat ideální délku cvičení nebo zanalyzovat údaje o srdečním tepu, které si přístroj sám bere prostřednictvím dotykových senzorů na rukojetích. Protiskluzové pedály a výškově nastavitelné rukojeti i display přístroje jsou jednoduše zárukou komfortního a efektivního domácího cvičení.