Úvěr ze stavebního spoření má své výhody

finanční poradce

Pokud byste poměřili výše investic, které během života učiníte, bude patřit částka na financování bydlení mezi ty nejvyšší. A každý dobře chápe, že bydlet se potřebuje hned, jak se člověk vzdá sdílení společné domácnosti s rodiči.

Půjčit si peníze na bydlení je dnes zcela běžné

Ceny bytů patří k dost vysokým, proto si především mladé páry hledají informace k získání výhodných půjček. Nejčastěji se jedná o hypotéky, ale existují i jiné možnosti, jak si výhodně opatřit dostatek financí. Určitě jste se již někdy blíže seznámili se stavebním spořením. Naspořená částka přijde zajisté vhod, ale jestli se vám nechce čekat několik let, můžete si požádat o úvěr ze stavebního spoření. Kdy půjde realizovat tento přidělený úvěr? Obdržíte ho již po dvou letech spoření, jestliže jste nashromáždili minimálně čtvrtinu dojednané cílové částky. Klienty potěší zpracování úvěru zdarma a nízká úroková sazba, která zůstává pevná po celou dobu trvání smlouvy. Jedná se o úvěr bez ručitele, ale také bez jiného zajištění až do výše 800 000 Kč. Splníte-li dané podmínky, nevyžaduje se ani prokazování vašeho příjmu. Jednotlivé splátky se dají rozložit až do doby patnácti let.

Financování podle vlastního plánu

Půjčka na byt nebo na rekonstrukci stávajícího domu především vyžaduje nějaký plán, abyste si zbytečně nevzali vyšší půjčku, než upotřebíte. Uděláte-li si plán financí na příští roky, snadněji si vypočítáte, kolik naspoříte vlastními silami a kolik si půjčíte. Každý se však nevyzná ve správném investování, které by pomohlo se rychleji dostat k vytyčeným cílům. V tomto případě lze kontaktovat finanční poradce, kteří vám na základě analýzy nabídnou takové produkty, aby vaše peníze pracovaly za vás. Zároveň budou vaše finance i dostatečně chráněny. Finanční plán se zpracuje zdarma profesionálními poradci nebo poradenskými centry.