Vánoce, Vánoce přicházejí

povlečení

Nalaďte se na ně se vším všudy. A letos o to více – protože, jak se zdá, budeme tyto nejkrásnější svátky v roce trávit kvůli epidemiologické situaci především doma. Je tedy o to důležitější, abychom se cítili maximálně komfortně a příjemně.

Jak si doma vytvořit krásnou vánoční atmosféru, víme asi všichni. Najde se někdo, kdo si dokáže představit čas adventu bez vánočních svíček vonících po skořici, bez adventního věnce, jehličnatých větviček ve váze a bez roztomilých teplých ponožek na nohou? To by snad ani nešlo. Stejně jako svátky bez dobrého jídla, pití a dokonalé rodinné pohody. Jak se tedy na Vánoce naladit ještě víc? Máme pro vás několik tipů.

Pořiďte si adventní kalendář

A je úplně jedno, jestli bude čokoládový, nebo například čajový. Jedno je ale jisté – dny do Vánoc vám budou ubíhat přímo před očima a vaše těšení dostane úplně nový rozměr. Pokud jste si dosud mysleli, že čokoládičky ukryté v malých okýnkách jsou pouze doménou dětí, spletli jste se. Úplně stejnou, ne-li větší, radost mohou udělat dospělým.

Oblečte svůj interiér do vánočního hávu

Nechte se atmosférou Vánoc dokonale obejmout. A ono obejmutí myslíme doslovně. Není nic příjemnějšího, než zabalit se u krbu do heboučké deky s vánočními motivy a večer, při usrkávání svařeného vína, polehávat po vánočních polštářcích. Pokud chcete celé toto těšení povýšit k dokonalosti, pořiďte si sprchový gel či pěnu do koupele s vůní skořice, pečeného jablka či zázvoru a sežeňte si vtipné vánoční pyžamo. Věřte nám, že s vánoční náladou díky tomu budete doslova usínat a doslova se probouzet.

Jaké je spát na vánočním obláčku?

Do stylového povlečení s vánočními nebo zimními motivy můžete zahalit také svoji postel. Mnoho z nás má totiž čas Vánoc spojený s odpočinkem a příjemným lenošením. Povlečení s vánočním a zimním designem vdechne vašemu pokoji i ložnici nefalšovanou vánoční atmosféru. Jen se podívejte na nabídku prodejců, kteří vedle povlečení nabízejí záclony, závěsy a kompletní bytový textil. Motivy sobů, stromečků a sněhuláků se jejich nabídka jenom hemží. Na své si ale přijdou i milovníci jednoduchosti – velmi populární jsou totiž norské a obecně severské vzory. Ty mají tu výhodu, že se neváží pouze k Vánocům a můžete je používat celou zimu. A jaký vybrat materiál? Samozřejmě hřejivý. Oblíbený je například flanel.