Venkovský styl rozhodně není nuda: Jak na něj?

záclony

Venkovský styl rozhodně neznamená slátaninu. Naopak – je nutno přesně dodržovat jednotnou podobu nábytku i dekorací. Jaké barvy se objevují a čím vás venkovský styl dokonale uchvátí? 

Různé podoby, stejný název 

Venkovský styl naleznete snad ve všech evropských zemích. A vždy bude mít jinou podobu. U nás jej představují dokonale sladěné roubenky, ve kterých je útulno a károvaná červená či modrá tkanina se prolíná celým jejich interiérem. Pro Anglii je zase typické použití světlých odstínů dřeva. V Itálii se zase používají barvy tmavší a snad vždy je přítomna dokonale zhotovená kamenná podlaha. Venkovský styl všech států spojuje jedno – většinové využívání materiálů z přírody. Přírodní mohou být také záclony.

Zvolte si, co vlastně chcete

Aby byl váš domov útulný, měli byste si jasně určit, jakého stylu se budete držet. Přejete si jihočeskou roubenku přenesenou k vám domů? Nebo se vám zamlouvá spíše Anglie? Než se pustíte do práce, ukládejte si poznatky a detaily. Budou se vám později velmi hodit při tvorbě interiéru, který budete skládat jako dokonalou skládačku z mnoha prvků. Vylaďte si podobu svého domova od podlahy ke garnýžím. 

Aby to ladilo k sobě

Jednotlivé prvky dobře prověřujte, než je zakomponujete do celku. Někdy se totiž můžete nechat svítidlem, které nebude korespondovat s celkovým laděním prostoru. Pokud se jedná o industriál nebo minimalismus, nebude to fungovat. Pokud si nejste jisti, nebojte se využít rady bytového designéra. 

Tohle ano

Jak vlastně poznat, že jste na správné cestě? Pokud se vám podaří místnost vyladit v jednotné barvě, vyhráváte. Rozhodně se nepouštějte do doplňků, které by v prostoru razily. Volte umírněnější podobu všeho, co vám přijde pod ruku. Méně je v interiéru skutečně pokaždé více. Nenechte se lákat barevnými nabídkami v obchodech, držte se jednotné linie. Vede k dokonalosti. 

Naprostou třešničkou na dortu je pak koupelna. Zde skutečně můžete použít vintage prvky a doladit je přírodními materiály. Bude to pohádka!