Věštění z karet má bohatou historii

Vykládání karet zažilo v posledních letech obrovský boom. Nejen, že doslova zaplavilo internet, ale velkou popularitu si získalo také díky věštění přes obrazovku. Rozhodně se však nejedná o nějaký rozmar dnešní doby. Jeho historie se dá celkem dobře zmapovat, a to až o tisíce let zpátky.

Lidé vždy chtěli znát svou budoucnost

Doložitelné je věštění, kterému se věnovali již ve starověkém Egyptě.  Ale ani v Číně nebyli o věštění z karet ochuzeni. Tam se prý se vznikem papíru objevily první věštecké karty. 

Vzhledem k tomu, že jsou lidé odedávna zvědaví, co je čeká, a rádi by věděli, jak se vyhnout případným překážkám v životě a dosáhli svého štěstí, je více než pravděpodobné, že byla historie vykládání budoucnosti prostřednictvím karet pestrá. 

A praktikovali ji lidé v nejrůznějších částech světa. V zemích, kde měla své hlavní slovo církev, byly výklady považovány za něco kacířského, což bylo třeba velmi tvrdě trestat. Středověké hony na čarodějnice tehdy nebyly ničím mimořádným. 

Vždyť přece právo nahlédnout do budoucnosti nebo ji snad dokonce ovlivňovat, nesmí mít žádný smrtelník. Výklad karet znamenal neodpustitelnou neposlušnost směrem k církvi a Bohu.

Tarotové karty patří ke klasice

Je pochopitelné, že takové věštecké karty nemusely ani zdaleka vypadat jako ty dnešní. Před jejich vznikem probíhalo věštění za pomoci nejrůznějších znamení. Až později dostalo díky přepisu užívaných symbolů formu karet. A ty se lišily podle místa i doby jejich vzniku, 

Dnešní výklad karet proto může mít mnoho podob. Každý, kdo se mu věnuje, dobře ví, že existuje více jejich druhů. Jestliže si chcete sami zkusit věštit, prý si vás ty správné karty samy přitáhnou. Možná to budou právě ty tarotové. Patří jistě k těm nejznámějším. 

Vykládání karet

Informace o jeho původu se různí. Původně se mělo dokonce jednat o oblíbenou karetní hru. Tarotové karty ve verzi, která se k věštění používá dnes, vznikly asi kolem roku 1600. Pracuje se 22 kartami Velké Arkány a 56 kartami Malé Arkány. 

Velká Arkána odhaluje velká tajemství, Malá logicky ta menší. Jejich prostřednictvím se můžete dozvědět příjemné, ale i nepříjemné informace. Doporučujeme vše brát samozřejmě s nadhledem.

Andělské karty pohladí po duši

Oproti tomu andělské karty přináší zprávy pozitivní, a to od našich andělů, duchovních průvodců či našeho vyššího já – tedy naší duše. Tyto karty nám zprostředkovávají cestu k nejvyššímu dobru, pomáhají rozvíjet naše schopnosti a duši, motivovat nás. 

Umí ale poradit i v konkrétních situacích, ať už se týkají lásky, rodiny, financí, práce atd. V podobném duchu pracují afirmační karty. Pomáhají nám s vědomým naladěním na vyšší vibrace. 

andělské karty

Pokud cítíte negativní myšlenky a pocity, je třeba se vědomě dostat z těchto temných nálad. Co vysíláte, to také přijímáte, tak to velmi jednoduše řečeno funguje. Proto jsou afirmace velmi dobrou cestou, jak začít přemýšlet jinak. 

Naše myšlenky tvoří náš život, což není pouhá fráze, ale holý fakt. Jen je třeba si připustit, že máme možnost svůj život skutečně sami tvořit.

O karty je třeba se také starat

Aby nám karty dávaly zprávy, které v danou chvíli potřebujeme vědět, je dobré je umět očistit od nechtěné negativní energie. Postupy jsou různé. Je možné je nabíjet na slunci, při svitu měsíce, nebo očistit nad plamenem svíce. 

Pak k nám jejich prostřednictvím budou proudit takové informace, díky kterým dokážeme pochopit aktuální situaci, a vydáme se po té správné cestě životem. 

Výklad karet si se správnou literaturou můžete vyzkoušet i doma a na setkání s přáteli je pak můžete pobavit svým novým koníčkem. 

Velký výběr vykládacích karet včetně potřebné literatury najdete na www.poznani-knihy.cz