Vína, která se vyplatí mít v zásobě

červené víno

Často se vám stává, že byste si doma dali nějaké dobré víno, ale nemáte žádné po ruce? Doplňte svou vinotéku! Poradíme vám, co nakoupit, aby vás nezaskočila žádná návštěva a abyste vždy měli připraveno něco na neočekávaný přípitek.

Představte si situaci, že se u vás zastaví nečekaná návštěva. Nebo se vaše drahá polovička vrátí naštvaná a unavená z práce. A nebo přijde partner s radostnou zprávou, že dostal přidáno! Všechno tohle jsou situace, které přímo volají po skleničce dobrého vína. Že doma žádnou lahev do zásoby nemáte? Tak to je velká chyba. Nemusíte mít alkoholu plný sklep, ale stačí mít to základní. Ať už příště nejste zaskočeni.

Červené víno zahřeje, bílé osvěží

Kvalitní červené víno potěší především v zimě. I takový „svařák“ chutná lépe z dobrého vína, tak si dejte na výběru záležet. Na svařené víno se hodí Svatovavřinecké a na popíjení s přáteli třeba Merlot, Zweigeltrebe nebo Rulandské Modré. Podzim a zima přímo vybízí také k těžkým červeným vínům z Francie. K tomu nakrájejte dobrý sýr a budete prvotřídním hostitelem!

V lednici vždy mějte i bílé víno. Hodí se k lehkému občerstvení, k rybě a bílým masům. Záleží na chuti každého, ale málokdo odolá odrůdě Rulandské šedé, voňavému Muškátu nebo Tramínu Červenému. Určitě sáhněte po vínech z Jižní Moravy, nešlápnete vedle. A pokud byste chtěli zahraniční, vyzkoušejte třeba Riesling nebo Pinot Gris z Alsaska.

Šumivá vína pro speciální chvilky

Když je co oslavovat, vždy se hodí šumivé víno. A sami dobře víte, že to mohou být i malé každodenní radosti, které máte občas chuť zapít. Určitě se pro jednu lahev místo ve vaší lednici najde! A jakou zvolit? Za nás doporučujeme jednoznačně sekty z vinařství Dufek nebo šampaňské z francouzského šampaňského domu Autreau.

Na stránce https://www.vinoadestilaty.cz/destilaty-alkohol/ si můžete kvalitní vína i destiláty koupit online.