Vodní dýmky mají celou řadu předností

Kuřáci nemají v posledních letech na růžích zrovna ustláno. Nejprve jim zakáží vychutnávat si tabákové výrobky v restauracích, pak jim je začnou ještě ve velkém zdražovat. Za chvíli s takovým tempem bude balíček cigaret stát stejné peníze jako zánovní auto.

Výše zmíněné důvody už donutily mnoho milovníků nikotinu k tomu se svým zlozvykem zcela skoncovat, případně se přeorientovat třeba na vodní dýmky.

Vhodný model

I když se to tak nemusí jevit, jsou vodní dýmky defacto levnější než cigarety. Dýmky sice běžně stojí i mnohem více než karton klasického kuřiva, na druhou stranu mohou bez ztráty kytičky sloužit dalších deset patnáct let. Stačí si jen dokupovat tabák.

Ten navíc nemusí splňovat ty nejvyšší kritéria, jelikož vodní dýmky dokáží i nepříliš dobré kuřivo značně vylepšit, a sice pomocí speciální vodní nádobky.

Takže hlavními důvody, proč si koupit vodní dýmku, jsou cena a chuť. Ne všechny dýmky však dokáží splnit zákazníkovo očekávání. Hodně zde totiž záleží na velikosti. Právě podlé té se dělí dýmky do tří kategorií, a sice na malé, střední a velké.

1. Malé vodní dýmky – menší velikost zde není rozhodně na závadu. Díky tomu je tento druh dýmek snadno přenosný, což se někdy docela hodí. Dalším pozitivem je i cena, která je samozřejmě nižší než u větších kategorií. Na druhou stranu mají tyto dýmky pouze malou nádobku na vodu, takže kouř nekultivují tak důsledně jako další verze.

2. Střední vodní dýmky – asi nejlepší produkt v poměru cena/výkon. Stále se jedná o jakž takž kompaktní výrobky, nicméně s jejich mobilitou to už není kdovíjak slavné. Kouřit z nich je však lahoda. Jejich vodní nádobky jsou totiž už dostatečně velké, aby dokázaly kouř dobře ochladit a zbavit štiplavosti.

3. Velké vodní dýmky – jsou největší, nejzdobnější a také nejdražší. Nabízí ten nejlepší možný požitek z inhalace tabákového kouře. Standardně se používají třeba ve specializovaných čajovnách.

Vodní dýmky nejsou žádným podpultovým zbožím, které by snad bylo složité sehnat. Prodej vodních dýmek běžně probíhá jak v kamenných, tak i v internetových obchodech.