Vybíráme krb. Jak na to?

moderní krby

Rozhodli jste se, že si pořídíte krb? Pokud ano, podívejte se na několik rad, které vás provedou správným výběrem. Hned na úvod je třeba mít jasno v tom, jaký typ si zvolíte. Kromě klasického řešení dnes existují také zajímavá krbová kamna, která se hodí do rodinných domů s komínem. Zoufat není třeba ani v případě, kdy bydlíte v bytě. I sem můžete pořídit moderní krby. A to v provedení, které se nazývá jako biokrb. Je výjimečné v tom, že jako palivo je používán kvalitní líh, a díky čistému hoření není nutné jakékoliv napojení na komín.

Roli hraje také design

Máte jasno v tom, jaký typ pro vás bude tím pravým? Pokud ano, můžete se vydat ve výběru dále. A to s ohledem na design. Klasika dnes nabídne na desítky provedení. Mohou souviset s tradičním zpracováním, ale i se zajímavými moderními a rozhodně také celkem elegantními tvary. Dále nezapomínejte také na to, že i biokrb může nabídnout zajímavý design. A to nejenom proto, že může být spojený s kombinací několika různých materiálů. Moderní design může nabídnout také z důvodu, že existují varianty určené jak na pověšení na zeď, tak volně stojící. Samozřejmě můžeme také mluvit o různých designech, nebo velikostech.

Účel použití krbu

Je jasné, že s ohledem na design ho mnozí lidé využijí hlavně jako zajímavý doplněk do interiéru. V takovém případě se mohou hodit menší a elegantnější provedení. Pokud jde o praktičnost, lze si s oběma typy také lehce přitápět, a to především v chladnějších jarních, nebo podzimních dnech. Opomíjet nesmíme ale ani plné praktické využití, a to krbových kamen. Ta mohou být určená i jako plnohodnotný zdroj tepla během topné sezony. I toto rozdělení a možnosti tedy vezměte v potaz ve chvíli, kdy se rozhodujete nad správným řešením, které dokonale splní vaše požadavky. Více se dozvíte na LEVNEKRBY.cz