Vydejte se do Ostravy. Odpočiňte si ve wellness a sfárejte do dolu

Ostrava má mnoho hanlivých označení. Černé srdce republiky má ale přes to všechno velmi zvláštní atmosféru a místa, která si rozhodně nesmíte nechat ujít. Vydejte se objevovat krásy ošklivého káčátka na severovýchodě naší země. 

Naplánujte si celý víkend

Nepotřebujete ve městě trávit dva týdny, abyste poznali jeho charisma. Stačí, když si naplánujete příjemný víkend a po čase se zde opět vydáte a poznáte další část černé perly Slezska. Najděte si vhodné ubytování a objednejte si privátní wellness Ostrava, kde se zrelaxujete po poznávací části dne. Saunový svět Ostrava vám umožní si odpočinout po náročném dni. 

Nejprve nahoru, potom pod zem

Jako první zastavení si dejte Bolt Tower. Příjemná kavárna vám nabídne možnost zastavit se a užít si výhled na industriální památku Dolní oblasti Vítkovic. Když si projdete celý areál, budete mít pocit, že toho již o městě víte opravdu hodně. Po dobrém obědě by se ale hodilo poznat ještě jednu tvář Ostravy. 

Bez toho, aniž byste navštívili Hornické muzeum Landek, nemůžete vůbec tvrdit, že jste byli v Ostravě. A právě tady vám to dojde. Jako průvodci zde působí bývalí havíři a dozvíte se tak pikantní zajímavosti ze světa, který je pod povrchem země. Sfárejte do dolu a poznejte, jak černý chléb s uhlím denně havíři svačili. Hned se vám bude nahoře lépe dýchat. 

Odpočiňte si procházkou po zoo

Druhý den se už můžete věnovat odpočinku. Projděte si ostravskou zoo a zpět k východu se nechejte dopravit příjemným vláčkem. Zážitků jste za víkend měli až až, proto si už jen u dovádivých slonů vzpomeňte na to, jak jste si příjemně relaxovali v privátní vířivce. 

Je čas se rozloučit. Až přijedete příště, vydejte se do Světa techniky, nebo si objednejte lístek do Divadla Mír, abyste viděli netradiční pojetí současné kultury. Víkend v Ostravě se loučí.