Vyšší výkon a menší spotřeba díky chiptuningu

Jihlava chiptuning

Chiptuning se běžně provádí nejen u osobních automobilů, ale setkat se s ním můžeme i u nákladních vozidel, autobusů a podobně. Jaké výhody tento způsob zvyšování motoru skýtá? Podívejte se na následujících pět bodů, které vám o chiptuningu řeknou více!

1. Nulové zásahy do konstrukce vozidla

Obavy mnoha řidičů týkající se mechanických zásahů do konstrukce vozidla jsou zcela neopodstatněné. Chiptuning v podstatě obnáší pouhé přehrání řídicí jednotky, takže jakékoli technické úpravy ve většině případů nejsou potřeba.

2. Snížení spotřeby paliva

Možná vás to překvapí, ale zvýšení výkonu motoru většinou provází nižší spotřeba paliva, přičemž tato úspora může činit až 15 procent. Zejména z dlouhodobého hlediska je taková úspora opravdu nedocenitelná.

3. Diagnostika řídicí jednotky

Zvýšení výkonu motoru se v žádném případě neobejde bez diagnostiky řídicí jednotky, která by se měla provádět před zvýšením výkonu motoru i po jeho provedení. Právě diagnostika ujistí majitele vozidla o tom, že chiptuning byl proveden správě. Rovněž informuje o stávajícím výkonu vozidla.

4. Množství emisí pod dohledem

Důležitým krokem je takzvaný dynamický test, díky němuž se ověří, zda vozidlo ani při zvýšeném výkonu nepřekračuje přísné emisní limity a majitel tak nebude muset čelit nečekaným nepříjemnostem při technické kontrole.

5. Možnost navrácení do původního stavu

Majitel vozidla nemůže nikdy vědět s jistotou, zda jednou nebude nutné vrátit výkon motoru na původní úroveň. Proto by mělo být součástí zvýšení výkonu motoru také zálohování původního softwaru na CD, které tak bude mít řidič kdykoli k dispozici.

Zajímáte se o nabídku chiptuningu v Jihlavě a okolí? Nutno podotknout, že v Jihlavě chiptuning není příliš vyhledávaný, ale i v této oblasti lze najít prověřená chiptuningová centra.