Vyznejte se v sushi. Poznáte všechny druhy japonského pokrmu?

sushi v Ostravě

I když je sushi typický japonský pokrm, nemusíte kvůli němu jezdit do zahraničí. V současné době můžete sushi vyzkoušet v nejednom sushi baru nebo sushi restauraci, kterých je u nás hned několik. Jelikož je sushi nejpopulárnějším a nejrozšířenějším pokrmem z Japonska, české sushi bary se těší velké návštěvnosti. Lidé sushi zbožňují nejen díky zajímavé chuti, ale také proto, že je velmi zdravé. 

Sushi jako takové je jenom označení velké skupiny japonských pokrmů. Dnes existuje nespočetně mnoho druhů sushi, jen málokdo se vyzná ve všech druzích, jen málokdo všechny druhy pozná. Buďte mezi těmito lidmi, vyznejte se v japonském pokrmu, který je u nás více konzumovaný než v samotném Japonsku. Vychutnat si můžete sushi i v Ostravě.

Maki je nejznámější druh sushi

Pravděpodobně nejznámější druh sushi je maki. Jedná se o rýži s rybou nebo případně se zeleninou, která je zabalená v mořské řase. Maki sushi se konzumuje zásadně v celku, nijak se nekrájí. Jeho velikost je přesně taková, aby se přesně vešla do úst člověka. 

Nigiri jako další druh sushi

Hojně se také setkáte s nigiri. Jedná se o další druh sushi, který je hlavně v Japonsku velmi oblíbený. U nás se větší oblíbenosti těší spíše maki sushi, které jsme zmínili výše. Nigiri je podlouhle tvarovaný kousek rýže, na kterém je umístěn plátek syrové ryby, případně plátek jiného mořského plodu. 

Znáte temaki?

Méně známý druh sushi je temaki. Jedná se o rýži s kousky ryb nebo s kousky zeleniny, která je zabalená do kotnoutů, jež jsou vytvořeny z mořských řas. 

Nejaponské sushi zvané uramaki

Jak již bylo zmíněno, sushi je nejrozšířenějším a zároveň také nejoblíbenějším japonským pokrmem. Dostal se až do daleké Ameriky, kde se stal velmi populárním. Začal se hojně podávat v Kalifornii, kde vzniklo nejaponské sushi uramaki. Jedná se o obrácený druh sushi, tedy o sushi, kde se mořská řasa s rybou nebo zeleninou ukrývá v rýži.