Začíná sezóna letního grilování

Na jaře a před létem opět odzimujeme chalupy, doma na zahradě vytáhneme grily. Je tady grilovací sezóna. Skončila sice topná sezóna a pro mnohé tak i potřeba dřeva na topení. Avšak jiní z nás právě teď potřebují kvalitní palivové dřevo. Na chalupě provětráme klasická kamna a sporáky, dřevo potřebujeme i na grilování či uzení. Kde ale sehnat kvalitní dřevo, které je dobře vysušené? Nejširší nabídku rovnaného a sypaného dřeva nabízí společnost Optimtop. V nabídce je až 13 dřevin, co určitě využijete, pokud se rozhodnete dřevo používat na grilování a uzení. Tady je totiž důležité dobře vybírat, jaké dřevo zvolíme.

Na gril jen s tvrdým dřevem

Pokud chceme grilovat skutečně chutně, existuje určitě lepší řešení, než používat komerčně vyráběné grilovací brikety či dřevěné uhlí. Grilování na klasickém dřevu dodává grilovanému masu mnohem lepší a výraznější chuť. Pro drůbež je ideálním dřevem olše. Stejně tak jako pro ryby. Bílé maso je chutné i tehdy, když je grilováno na jabloňovém nebo morušovém dřevu. Rybám z ovocných dřevin svědčí třešeň. Červené steakové maso má rádo dub a ořech. Ty masu dodají výraznou kouřovou příchuť. Pro jemnější grilování je vhodná jabloň. Naprosto nevhodná jsou měkká jehličnatá dřeva, jako jsou smrk, borovice a modřín.

Udíme jako profi uzenáři

Léto není nejvhodnějším obdobím na výrobu různých uzenářských produktů z domácí zabíjačky. To však neznamená, že má naše udírna stát ladem. Mnohdy ji má v sobě zakomponovanou i náš domácí gril. I v létě si lze vyudit něco dobrého pod zub. Udí se třeba sýry, ryby, ale i maso. Důležité je v létě udit rychleji než v zimních měsících, aby se výrobky nepokazily. Proto se udí teplým kouřem, což je rychlejší. Právě pro tento typ uzení je ještě důležitější než pro uzení studeným kouřem výběr vhodného dřeva. Ideálními jsou tvrdé dřeviny – buk a javor.

Palivové dřevo až do domu

Optimtop vám dodá palivové dřevo na topení, uzení i grilování až domů po celé České republice. Dřevo se dodává rovnané i sypané na paletách. Doprava je již od jedné palety zcela zdarma.