Zahradní domky nejen na nářadí

Zahradní domky

Zahradní domky zná každý z nás. Jsou malé a útulné a jsou jimi zaplněné snad všechny zahrádkářské kolonie. Čím dál častěji se ale objevují také na soukromých zahradách. A není se čemu divit. Jsou totiž velmi chytrým řešením pro majitele rodinných domů, kteří chtějí mít veškeré zahradní nářadí uložené na jednom místě.

Dobrou zprávou je, že rozměry zahradních domků jsou, podle typu, poměrně velkorysé. Vedle motyky, kosy, rýče a krumpáče do nich hravě schováte i motorovou pilu, sekačku na trávu, nebo, je-li potřeba, dětské tříkolky, kola a jiné sportovní vybavení pro celou rodinu.

Zahradní domek jako ozdoba zahrady

Uvažujete-li o zahradním domku, je třeba si uvědomit, že by měla taková stavba přispět nejen funkcí, ale i designem. Zahradní domky přece nemusí být pouze nutnou malou „krabicí“ za domem. Zahradní domek totiž může fungovat jako plně funkční moderní doplněk vaší zahrady. Stačí si vyrobit, popřípadě objednat takový, jenž potěší nejen vaše potřeby, ale i oko a duši. Samostatnou kapitolou je pak vyladění zahradního domku k dokonalosti – může totiž velmi dobře posloužit jako jakýsi domeček na hraní pro naše ratolesti, nebo, ještě užitečněji, jako zázemí pro zahradní slavnosti a grilování s širokou skupinou rodiny či přátel.

Vedle toho, že si díky zahradnímu domku nenosíte špinavé zahradní nářadí do domu, je podstatným argumentem ke koupi i jeho pořizovací cena. Ta je podstatně nižší než výstavba zděné technické místnosti či dokonce garáže. Proč tedy kvůli technické místnosti stavět větší dům, kde platíme tučné částky za metr čtvereční, když nám zahradní domek prokáže tutéž službu za cca pětkrát nižší náklady?

Pokud jsme vás navnadili a vy se zajímáte o zahradní domky, obraťte se ideálně na prodejce, který se dřevěnými stavbami různých rozměrů zabývá detailněji. Bývá to zpravidla firma nabízející altány a pergoly, a stejně tak dřevěné sauny.