Zima v Beskydech je skromná, ale krásná. Přesvědčte se sami

luxusní penzion v Beskydech

Kam vás to v zimě táhne? Preferujete zimní dovolenou v zahraničí nebo raději chcete zamířit za sněhem do Česka? Pakliže patříte k druhé skupině lidí, máme pro vás tip. Co zamířit do Moravskoslezských Beskyd, kde je zima sice skromná, ale za to opravdu krásná? Navíc je zde mnoho možností, jak strávit volný den. Ať už se vydáte za turistikou nebo lyžováním, v každém případě se posléze můžete ponořit do vířivky v luxusním penzionu v Beskydech – v penzionu Jurášek, který nabízí také wellness služby. 

Jak již bylo zmíněno, zima v Beskydech je sice skromná, ale za to velice krásná. Zima vás nebude příliš zebat u nohou, což mnozí jistě ocení. I když na vás pravděpodobně nespadne lavina, stejně si zde užijete krásnou sněhově bílou zimu, která donutila přírodu usnout a zklidnit se. 

O Moravskoslezských Beskydech

Pakliže se rozhodnete zamířit do Moravskoslezských Beskyd, zamíříte do východního koutu České republiky. Téměř celé území Beskyd je pokryto chráněnou krajinnou oblastí, což dělá z Beskyd největší chráněnou krajinnou oblast. 

Každoročně se zde koná mnoho sportovních, kulturních a turistických akcí. Buď můžete vyjet v době konání některé z akcí, nebo se sem vydejte v době, kdy dostanete dovolenou. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, máme několik tipů, co podniknout. 

Tipy na výlety v Beskydech

Beskydy patří k nejkrásnějším oblastem, kam můžete vyjet na dovolenou, za odpočinkem či za klidem. Největším lákadlem je však Lysá hora, kterou každoročně zdolá nespočetně mnoho turistů. Nahoře vás čeká přenádherný výhled na tichou, aktuálně spící zimní přírodu. 

Pokud jste spíše na zimní sporty, co si zabobovat na kopečku? Nabízí se však i procházka k aktuálně zamrzlé Šanci, což je velmi krásná beskydská přehrada. Procházku také podnikněte ke Gruni, což bývá za krásného počasí opravdu zážitek.