Známky lákají malé i velké. Zájem o filatelii roste

Nejsou vaše výstavní panely v pracovně zaplněny ničím jiným než známkami? Pak se můžete radovat, protože právě filatelie se těší z velké popularity. V posledních letech přibývá těch, kteří se pouští do hledání drobných pokladů. A je pouze otázkou, co je toho důvodem. Pravděpodobně se cítí ve vzduchu příležitost či domnění, že poštovní služby už zanedlouho nebudou poskytovat takové služby, jako dnes. Jinými slovy se možná čichá ve vzduchu pravděpodobnost, že známky dříve nebo později zmizí z oběhu. 

Musíte zažehnout vášeň

V mnoha rodinách se nachází doslova knihy, které jsou od začátku až do konce zaplněny známkami. Někteří si myslí, že jednoho dne budou mít známky nějakou cenu, ale ve většině případů se jedná pouze o sbírku, která byla tvořená s radostí a vzpomínkami. Jen málokdo má ve své sbírce takové unikáty, za které by utržil alespoň několik tisíc korun. 

Pokud se i vy chystáte přejít na tuto stranu barikády, nedělejte to za účelem zisku. V takovém případě by vás filatelie mohla přestat brzy bavit. Než se vám totiž podaří ulovit takovou známku, která by měla nějakou cenu, může to nějakou dobu trvat. 

V nejlepším případě tedy zažehněte vášeň, kterou tím pádem probudíte třeba i ve svém potomkovi, který bude ve sbírání známek pokračovat i za padesát let. Tedy, je otázkou, zdali bude pořád, co sbírat.

Hledání filatelistických pokladů

Pokud v sobě zažehnete onu vášeň, jednou se vám jistě podaří najít onen filatelistický poklad, který hledáte. A tím bude známka, která bude mít nějakou hodnotu. Ostatně není vyloučeno, že ve své sbírce budete jednoho dne uchovávat i Modrého Mauricia – nejznámější známku na světě a pravděpodobně také jednu z nejdražších.

Ne, opravdu neexistuje pouze jedna jediná, ale existuje jich rovnou dvanáct. Pokud odečteme, že dva vlastní královská rodina, na světě může být dalších deset majitelů tohoto filatelistického skvostu.