Znáte Buddhovy a další typy náramků?

Buddhovy náramky

Náramky nemusejí být jen krásným a zajímavým šperkem. Znáte tzv. Buddhovy náramky a jiné druhy energetických náramků?

Co jsou Buddhovy náramky

Buddhovým náramkům se připisuje určitá síla a léčivá schopnost. Vyrobeny jsou z přírodních materiálů. Tyto náramky se skládají z přesného počtu kuliček. Konkrétně je to dvacet jedna menších korálků a jeden větší. Tomuto solitérnímu kameni se také říká mistrovský nebo Guru.

Náramky jsou typickou součástí východního učení. To věří, že nošení napomůže k odblokování čaker. A to může mít negativní dopad na náš život. Konkrétní účinky náramků se někdy rozlišují podle toho, ze kterého minerálu je náramek vytvořen. 

Každému kameni se totiž připisuje jiná schopnost. Například křišťálu se přisuzuje schopnost chránit člověka před negativitou z okolí nebo mu zajistit lepší spánek.

Takzvané projektivní kameny bychom měli nosit na pravé ruce, kdežto ty receptivní patří na ruku levou. Propojení je zrcadlové, pravá ruka je spojena s levou mozkovou hemisférou jakožto centrem logiky, kdežto levá ruka s hemisférou pravou, která v sobě soustředí zejména intuici. 

Jak vypadají tromlované náramky

Náramky jsou vyrobeny z nepravidelných kamenů, tzv. tromlovaných. Tromlované kameny jsou takové, které jsou opracované z původních (surových) drahých kamenů. Pro účely náramků jsou upravované ve speciálních bubnech, kde se obrousí, aby se následně vyleštily do vysokého lesku. Pak se navléknou na gumičku pro účely šperků.

Také tyto náramky bývají prezentovány jakožto léčivé. Konkrétní připisovaný účinek opět záleží zejména na tom, po kterém kamenu sáhneme. Tromlované mohou být růženíny, křišťály, akvamaríny a celá řada dalších druhů.

tromlované kameny

Je tak jen na vás, jestli si vyberete konkrétní šperk kvůli jeho síle nebo zkrátka proto, že se vám líbí a budete jej nosit jakožto ozdobu.

K čemu jsou sekané náramky

Sekané náramky jsou obdobou náramků tromlovaných, liší se od nich ale zpracováním. Vyrábějí se totiž z nasekaných tromlovaných kamenů. Jedná se většinou o drahé kameny přírodního původu. Jednotlivá zrna se po opracování navlékají na gumičku.

Díky svému nepravidelnému tvaru jsou tyto ozdoby naprosto originální a každý náramek je úplně odlišný. K tomu si samozřejmě uchovávají i léčivou moc jako ostatní šperky z drahých kamenů. Vybrat si tak můžete nejen podle svého vkusu, ale také podle toho, jaký efekt od svého náramku očekáváte.

Oblíbené jsou například šperky z granátu, jemuž se přisuzuje výrazná schopnost dodávat svému nositeli energii. Granáty regenerují a posilují organismus, dodávají mu sílu a doslova do nás dokáží vlít nový život. 

Slouží k pročištění čaker a také se jedná o symbol lásky a podle těch, kteří věří v léčivou sílu kamenů, dokáží i podporovat sexualitu.

Autor: Poznani-knihy.cz