Bolesti zad se mohou objevit kdykoliv

bolesti bederní páteře

Jakmile stávkuje pohybový aparát, není člověku zrovna do smíchu. Během bolesti si velice dobře uvědomí, kolik pohybu během dne udělá. Lidé si nejčastěji stěžují na záda.

Vznik zádových bolestí

Někdy stačí málo. Neuvědomíte si, že měsíce spíše lenošíte, ale neodmítnete kamarádovi pomoci se stěhováním nábytku. A jak se zachovají vaše ochablé zádové svaly? Možná to ještě po letech snížené fyzické aktivity zvládnou, ale jednou řeknou dost! Bolesti bederní páteře se objevují bez varování. Jediný nekontrolovaný pohyb vám způsobí potíže trvající i delší čas. Pochopitelně lze nepříjemnostem předcházet. Doporučuje se pravidelné cvičení. Vyplatí se i dobře nastavit psací stůl, kde pracujete s počítačem. Místo židle občas použijte k sezení klekačku nebo nafukovací míč. Nepodceňujte ani postel, kde nejlépe usínejte na zdravotní matraci určené pro vaši postavu. A když se pustíte do zvedání těžkých předmětů, zkuste to z podřepu, v žádném případě z předklonu, protože tím přetěžujete bederní páteř.

Nepříjemnosti začněte řešit včas

Pokud u vás nezabralo žádné předcházení obtížím, vzniklé trápení řešte včas. Olfen gel vám rychle pomůže utlumit bolestivé projevy zad. Bude také příjemně chladit tam, kde došlo k vykloubení, podvrknutí nebo pohmoždění. V gelu nechybí léčivá látka diklofenak. Díky formě hydrofilního gelu se snadno vstřebá, nelepí se a nenechá skvrny na oblečení. Doporučené množství gelu jemně vetřete na neporušenou pokožku a aplikujete na postižené místo třikrát až čtyřikrát za den.

Velice špatně však odstraníte chronické bolesti. Mohlo je způsobit třeba degenerativní onemocnění. Nejčastěji dochází k bolestem po úrazu, při nádoru, infekci, ale také po natažení nebo natržení vazivových úponů a svalových vláken. Správné držení těla procvičujte jednoduchým cvikem, chůzí s knihou na hlavě po dobu deseti minut.