Dinopark Ostrava

Nově otevřený Dinopark Ostrava můžete navštívit denně od 9 do 19 hodin. Park inspirovaný pravěkem a filmem Jurský park je domovem bezmála tří desítek modelů dinosaurů, pravěkých ještěrů a dalších podobných příšerek.

Přestože se park jmenuje Dinopark Ostrava, nenajdete ho přímo v Ostravě, ale v nedaleké Doubravě na Karvinsku. Nejsnazší cesta je autem, z Orlové po silnicí č. 474 – 17.listopadu, pak odbočit na Doubravu. Pojedete-li z Ostravy, pak zamiřte směrem na Karvinou po silnici č. 59, odbočit na Doubravu, pak znovu odbočka Doubrava. Z Karviné pak na Ostravu po silnici č. 59, odbočit na Doubravu (odbočka Kopaniny), pak znovu odbočka Doubrava.

Autobusem z Ostravy do Orlové, zde přestoupit na linku Orlová – Karviná, vystoupit na zastávce Doubrava – Důl Doubrava bezprostředně před DinoParkem. Autobusem z Karviné použijete linku Karviná – Orlová, vystoupit na zastávce Doubrava – Důl Doubrava bezprostředně před DinoParkem. MHD můžete jet z Orlové, a to linkou č. 504 na zastávku Orlová – Kopaniny, pak dojít cca 400 m pěšky.