Divadlo loutek

Divadlo loutek Ostrava
Divadlo loutek Ostrava

 

Divadlo loutek Ostrava je jedinou profesionální scénou pro děti a mládež nejenom v Ostravě, ale v celém kraji. Jeho historie začíná již v polovině padesátých let minulého století, první premiéra se konala 12. prosince 1953.

Až do roku 1999 sídlilo na Masarykově náměstí v centru Ostravy. V září 1999 se ostravští loutkáři přestěhovali do zcela nové divadelní budovy, která vyrostla v centru Ostravy, na okraji Černé louky. Díky ojedinělému činu Statutárního města Ostravy, které výstavbu financovalo ve výši cca 100 milionů Kč, má Divadlo loutek a jeho diváci poprvé v historii českého i československého loutkového divadla zbrusu nový divadelní stánek, půvabný a architektonicky zajímavý. V roce 2000 byla stavba oceněna jako Dům roku.

Divadlo loutek Ostrava hraje denně dvě představení pro žáky mateřských a základních škol, některé tituly uvádí i pro studenty středních škol. Tradicí se stala pravidelná nedělní představení pro děti a jejich dospělé Během sezony odehraje DLO kolem 400 představení a nastuduje 4 – 5 nových inscenací.

Adresa:
Pivovarská ul (u výstaviště Černá louka)
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz
tel: 596 114 884

Aktuální program naleznete na stránkách DLO: http://www.dlo-ostrava.cz/