Dovolená snů po italsku

Kdo by nechtěl navštívit zemi, kde dostanete záruku, že tam objevíte spoustu zajímavých koutů a kam se rádi vrátíte i několikrát. Kalábrie Itálie určitě stojí za prozkoumání, i když budete muset cestovat až na jihozápadní část Apeninského poloostrova.

Vždy přátelská Kalábrie

Vstřícnost a přátelství charakterizují místní obyvatele. Stačí chvilka, abyste se přestali mračit a zcela se nechali ovlivnit ohromující atmosférou. Hlavně vás nepřestane lákat smaragdově průzračná mořská voda. Kalábrie Capo Vaticano přiláká milovníky potápění, šnorchlování, bílých písečných pláží a skalnatých útesů. Tato část proslula především pěstováním červené cibule, ze které lze ochutnat i zmrzlinu. Nebojte se, že načichnete cibulovým aroma, protože to určitě přehluší nespočetné množství voňavých květin.

Gargano Itálie: jenom vyprávění nestačí

Už se k vám doneslo, jak Gargano dovede navodit přímo pohádkové pocity? Aby ne, když vás jedna z nejoblíbenějších destinací doslova očaruje křišťálovým mořem, zátokami, bílými skalami nad pobřežím, ale též takřka nedotčenou původní přírodou. Nepohrdněte ani okolím Vieste Gargano, odkud na loďce z přístavu doplujete na ostrovy Tremiti. Nechybí ani velký národní park, poutní chrám, pěkné výhledy, malebné vesničky a půvab piniových a citrusových hájů. Věřte, že líčení od přátel nestačí, to musíte vidět na vlastní oči!

Veneto Itálie určitě znáte díky centru této oblasti, jde o slavné Benátky. Veneto si vaše srdce získá dlouhou pláží s teplým pískem v Caorle, letoviskem Rosolina Mare se širokými plážemi, lagunami, říčkami, pobřežní promenádou a příjemnou obchodní zónou.

Cestovní agentura zaměřená na Itálii vám nabízí velký výběr nejoblíbenějších dovolenkových cílů. V klidu se rozhodněte, kam se vydáte na další cestu do zahraničí, na poznávací zájezd nebo na svatební cestu.