Dresy Castelli a jak si vybrat cyklistický dres?

Na kolo se sice dá vyrazit i v klasickém sportovním tričku a kraťasech, ale speciální cyklooblečení vám bude příjemnější. Je vyrobené z vhodných materiálů, přiléhavé na tělo, dres má kapsičky na svačinku nebo jiné nezbytnosti. Jak si ho vybrat?

Budeme se tu bavit o dresech vhodných spíš na silniční cyklistiku. Jsou to tedy rady určené pro ty z vás, kteří si právě koupili své vysněné silniční kolo Bianchi, nebo mají jiný model silničního kola, gravelu či trekingového kola. Milovníky MTB moc nepotěšíme, ti totiž potřebují úplně jiný dres – obvykle nosí dresy, které jsou volné. Na silnici přitom oceníte spíš obtažený střih.

Co byste měli hledat u dresu na kolo?

V první řadě budete vybírat pravděpodobně podle vzhledu. Tady špatná volba neexistuje. Najděte si takový cyklistický trikot, který se vám líbí, ať je veselý obrázkový, nebo jednobarevný. Ani černé barvy se bát nemusíte, ačkoliv se říká, že v černé vám bude větší teplo. Více než na barvě záleží na materiálu. Pokud je dres prodyšný, ani černá barva není důvodem, proč byste ho neměli nosit v létě. U dobrých prodejců najdete u dresu v popisku i informaci, do jakých teplot je určený.

Dobře si pohlídejte střih, zejména u dámských dresů. Někdy mívají projmutý střih, který nemusí sedět na rovnější postavu chlapeckého typu. Dres by měl být dostatečně dlouhý, obvykle bývá prodloužený v zadní části, vepředu kratší.

Podívejte se i na zapínání a kapsičky. Například dresy Castelli mívají obvykle všitý zip bez výrazného jezdce. To spousta cyklistů preferuje, protože se jim pak u krku nehoupe žádný jezdec. I zadní kapsičky bývají někdy na zapínání, tak si ověřte, jaký zip mají.

Na co si dát pozor u cyklistických kraťasů/kalhot?

Ideálně hledejte takové, co mají kvalitní polstrování, které se vám neprosedí po pár jízdách. Dále hledejte gelové proužky na koncích nohaviček, ať dobře drží. A pokud možno, vybírejte kraťasy se šlemi, nebude vám pak táhnout na záda.