Hlavní důvody, proč je bio kosmetika tak populární

Přírodní kosmetika, známá také jako bio kosmetika, získala na oblíbenosti pro své nesporné přínosy pro zdraví a krásu. Vzhledem k tomu, že pokožka jakožto největší orgán těla absorbuje nanášené látky přímo do krevního oběhu, je důležité používat kosmetiku s bezpečnými složkami. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jaké výhody má právě bio kosmetika.

Proč je o bio kosmetiku takový zájem?

V první řadě se jedná o ekologicky šetrnou alternativu, která od konvenční kosmetiky, jejíž výroba a složení negativně ovlivňují životní prostředí, je šetrná k přírodě, zvířatům i lidem. Většinou se bio kosmetika vyrábí ručně z přírodních surovin, takže je u ní záruka vysoké kvality a taktéž bezpečnosti.

V bio produktech nenajdete nic jako parabeny, umělé parfémy a další potenciálně škodlivé konzervanty, a tím pádem se minimalizuje riziko alergií i zdravotních komplikací. Přírodní složky nevyvolávají podráždění, pokožku nevysušují a nezpůsobují nepříjemné reakce, takže po těchto produktech sahají i osoby s citlivou pokožkou.

Obrovským tématem je předčasné stárnutí, ovšem bio kosmetika je bohatá na antioxidanty a pomáhá bojovat proti předčasnému stárnutí pleti. Klasická kosmetika běžně dostupná v drogeriích má opačné účinky a většinou proces stárnutí urychluje.

Bio kosmetika je vhodná pro ženy i muže

Dávno jsou pryč doby, kdy pleťové krémy používaly pouze ženy. I spousta mužů si nechává záležet na své pleti, přičemž bio kosmetika je vhodná pro každého bez ohledu na věk či pohlaví.

Ekokočka je vstupenka do světa bio kosmetiky

Ekokočka patří mezi oblíbené obchody s bio kosmetikou, a to nejen ve Vsetíně, protože vedle kamenné prodejny má i internetový obchod. Majitelka pečlivě vybírá produkty, které na svém portálu prodává. V nabídce najdete vše od mýdel přes krémy až po oleje a svíčky, přičemž vše je vyrobené s láskou a respektem k životnímu prostředí.