Jak fungují dražby nemovitostí?

Exekuční dražby nemovitostí

Máte dostatek finančních prostředků a rádi byste je maximálně efektivně zužitkovali? Pak zkuste investovat peníze do nemovitostí. Pokud ale nemáte dostatek času, abyste navštěvovali nabízené nemovitosti, trávili hodiny na schůzkách s realitními makléři, otestujte dražební systém. Do něj se dostávají cenově atraktivní nemovitosti napříč celou Českou republikou a kromě výhodné investice můžete získat i velmi zajímavé bydlení.

Přímá účast na dražbě

Dražby nemovitostí podléhají systému dražení, přičemž nabízí hned dvě možnosti, jak získat vysněnou nemovitost, pozemek, rekreační objekt či komerční a další objekty. Prvním způsobem zapojení je dražba s přímou účastí, kdy se dostavíte na stanové místo v uvedený čas a začnete přihazovat tak, abyste dosáhli nejvyšší nabízené částky. V moment dražby nemovitostí v exekuci je potřeba mít zaplacenou takzvanou dražební jistotu, což je částka uvedená v dražební vyhlášce. Stačí požadovanou sumu převést na účet exekutora, eventuálně ji zaplatit v hotovosti. V obou případech je nezbytně nutné, aby dražební jistota byla zaplacena před zahájením aukce.

Sledujte atraktivní online nabídku

Stejně tak můžete dražit elektronickou formou na příslušných webových stránkách, na nichž musíte být zaregistrováni. I zde se platí dražební jistota dle uvedených pokynů. Elektronická dražba trvá zpravidla dvě hodiny, respektive tak dlouho, dokud přichází nové nabídky. Jakmile jste to právě vy, kdo získá nemovitosti v dražbě, obdržíte potvrzení od soudního exekutora spolu se stanovenou časovou lhůtou pro zaplacení zbývající částky. Odpadají vám starosti s běháním po úřadech, neboť tyto kroky činí exekutor. Každý týden jsou nabízeny nové objekty z celé České republiky. Pokud tedy svou investici myslíte vážně, pak sledujte též exekuční dražby nemovitostí a získejte za velmi slušnou cenu bydlení, jež by pro vás jinak bylo finančně nedostupné.