Jak se ubránit exekuci

výkup nemovitosti

Výkup domu může být možným řešením za předpokladu, že vás postihnou finanční problémy a hrozí vám exekuce. Jakým způsobem lze tento problém řešit a proč je výkup výhodnější?

Exekuci je potřeba zastavit

Pokud nezvládáte včas hradit své závazky, může vám hrozit až exekuce. V Česku se konkrétně tento problém dotýká až 800 000 lidí. Exekuce zpravidla znamená obstavení účtu a srážky ze mzdy. V krajním případě však exekuční řízení hrozí i tím, že vám zabaví váš dům či byt a vy tak o svou nemovitost jednoduše přijdete.

Ať už do dluhů spadnete z nevědomosti, vlastní chybou, případně zcela nevinně například tím, že přijdete o zaměstnání, základní zásada zní: Situaci řešte. Tím, že nebudete nic dělat, svoje dluhy nijak nezakamuflujete, naopak se problém prohloubí.

Cílem exekutora je následně dlužníkovu nemovitost zpeněžit, tedy se v čase uchýlí k dražbě. Dlužník si však často neuvědomí, že původní dluh navíc naroste o úroky, dále o náklady na exekuční řízení, sankce a penále.

Dlužníci však navíc mohou být poměrně dlouhou dobu ponecháni v „blahé nevědomosti“. Mnohdy tak bývá ten, koho se problém týká, paradoxně až tím posledním, ke komu se dostane informace o chystané exekuci.

Lze nemovitost prodat?

Nemovitost, která je v exekuci, lze i prodat. Je však k tomu nutné získat souhlas samotného exekutora, ale také dlužníků. Jde tedy o proces poměrně komplikovaný.

Nemovitost taktéž může propadnout do tzv. nedobrovolné dražby. Samotná dražba může sice z části vzniklé dluhy uspokojit, nepodaří se to však zcela. Vyvolávací ceny dražby totiž začínají mnohdy i na 30 % odhadní ceny. Dlužník tak o nemovitost ve výsledku přijde, ale na na uhrazení dluhu prostředky ani tak nemusejí stačit.

Je tak zřetelné, že nejjistějším krokem je se exekuci pokusit zcela vyhnout. Nemovitost je tak optimální prodávat ještě ve fázi, kdy se potýkáte teprve s hrozbou exekuce. Již zahájenou exekucí se celá situace citelně komplikuje.

Vykupnemovitostipraha.cz

K tomu prodat nemovitost standardní cestou už však nemusí v daném okamžiku rovněž být adekvátní prostor. Rodinný dům se přitom může prodávat i pět až šest měsíců. Závisí však na regionu i dispozicích domu, čím je nemovitost větší, tím bývá prodej obtížnější.

Řešením je výkup nemovitosti

Řešením v době, kdy skutečně nemáte času nazbyt, může být tzv. výkup nemovitosti. Jde o výkup rodinného domu, bytu či jiné nemovitosti.

Jeho zásadní výhodou je rychlost. Odkup rodinného domu lze provést už do 24 hodin. Díky tomu můžete vytěžit prostředky z prodeje nemovitosti skutečně rychle a uspokojit tak závazky. Riziko exekuce lze tímto způsobem velmi účinně odvrátit.

Vyplacení exekuce s oddlužením domu a následným prodejem může být vhodnou alternativou, jestliže máte k dispozici více času.

Musíte však pochopitelně počítat s tím, že vykupující společnost např. Vykupnemovitostipraha.cz rychlost transakce kryje tím, že vám nevyplatí plnou kupní cenu. Běžně se částka pohybuje kolem 50 až 90 % tržní ceny. Konkrétní suma se odvíjí od lokality, velikosti i celkového stavu nemovitosti.