Jakou podlahu zvolit do rodinného domu? Určitě litou

Kvalitně provedená podlaha v bytě či domě je velmi důležitá. Proto je třeba věnovat pečlivý výběr materiálu, ze kterého bude provedena. Vedle betonových podlah se stále častěji uplatňují i lité podlahy. Tyto podlahy získávají na oblibě díky svým užitným vlastnostem. Proč byste si měli vybrat právě lité podlahy a jaké jsou jejich výhody?

Polyuretanová stěrka

Kouzlo litých podlah objevují i ti, kteří se pustili do výstavby rodinného domu. Původně se totiž hlavně používaly v průmyslových provozech nebo skladovacích prostorech. Dávno ale nejsou jen pro haly a dílny. Lité podlahy můžete dát také do garáže, kuchyně nebo koupelny, tedy všude tam, kde je potřeba vyšší odolnost vůči vlhkosti.

Tyto podlahy se velmi dobře čistí a jsou odolné vůči mechanickému poškození. Pro pokládku lité podlahy se využívá stěrka polyuretanová, která je na rozdíl od epoxidových stěrek pružná. Může být ve variantě hladké nebo protiskluzové a nabízí širokou paletu RAL odstínů. Tloušťka stěrky se pohybuje od 2 do 5 milimetrů.

Jaké jsou výhody litých podlah od J. A. Clean?

Při výběru podlahy pro váš byt nebo dům je důležité zohlednit její kvalitu. Proto je třeba pečlivě vybírat materiál, ze kterého bude podlaha vyrobena. Vedle betonových podlah se v současné době stávají stále populárnějšími i lité podlahy, které mají mnoho výhod.

Mezi nejvýraznější výhody patří rychlost pokládky, která dokáže být hotova již během druhého dne, a minimální množství prachu při pokládce. Navíc nabízejí hladký povrch bez trhlin, jsou odolné vůči deformaci a jsou vhodné pro podlahové topení, protože dobře vedou teplo. Pokud se rozhodnete pro podlahové topení, je ideální volbou polyuretanová stěrka.

Je třeba si uvědomit, že pořízení podlahy antistatické může být nákladnější. Správné technologické postupy při pokládce jsou klíčové, a proto by ji měl instalovat odborník s bohatými zkušenostmi. Proto se vyplatí obrátit se na specializovanou firmu, která lité podlahy instaluje. Firma J.A. Clean disponuje kvalifikovanými a zkušenými pracovníky, kteří znají nejmodernější techniky a je schopna přizpůsobit se potřebám a požadavkům svých zákazníků. Nabízí dokonce i individuální řešení pro každý projekt.