Koncové měrky slouží k zajištění přesnosti a efektivity výroby

sady koncových měrek

Přesnost je důležitá v každé oblasti lidské činnosti. V některých oborech je ale třeba klást na ni obzvláštní důraz. Jedním z nich je kovovýroba.

Proč je v kovovýrobě preciznost zcela zásadní?

Právě v dílnách a podnicích zabývajících se zpracováním kovů a jejich obráběním mimo jiné vznikají i součástky do osobních a nákladních automobilů, díly do nejrůznějších strojů a zařízení i široká škála meziproduktů. Velká část výrobků je tedy součástí celku, který musí zcela bezchybně fungovat. Jakmile dojde i k minimální odchylce od původního plánu, nebude výsledný výrobek s vysokou pravděpodobností použitelný.

Koncové měrky a další kalibry zaručují dosažení perfektních výsledků

Pro firmy i samostatné řemeslníky zabývající se zpracováním a obráběním kovů je z výše uvedených důvodů nezbytná naprostá přesnost. Navíc je nutné dodržet i veškeré platné normy. K zajištění toho, aby byly výsledné produkty perfektní, je nutné v průběhu výrobního procesu zodpovědně provádět kontrolní měření. Jejich cílem je odhalit případné odchylky co nejdříve. To je důležité zejména v sériové výrobě, kdy v jedné výrobní lince vzniká najednou velké množství zcela identických produktů. A právě při kontrolním měření jsou nepostradatelným nástrojem kalibry. Mezi ně patří i koncové měrky.

K čemu slouží koncové měrky?

Koncové měrky neboli Johansonovy měrky jsou základní pomůckou pro měření délky. Využívají se zejména při provádění kontrolních měření a ke kalibraci měřících přístrojů a měřidel. Nejčastěji jsou zhotoveny z legované oceli nebo z keramiky. Keramické měrky přitom mají až 10x větší odolnost vůči otěru než ocelové.

Kde lze koupit koncové měrky a další kalibry?

Koncové měrky nabízí společnost Michovský TOOLS. Koncové měrky lze zakoupit jednotlivě, dostupné jsou i celé sady koncových měrek. V nabídce jsou vysoce odolné ocelové i keramické měrky. Michovský TOOLS s.r.o. dodává i široký sortiment všech obvyklých rozměrů kalibrů včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. A atypické kalibry i měrky zhotovuje na zakázku.