Kouřový detektor by neměl chybět v žádné moderní domácnosti

Každým rokem v domácnostech dochází k tisícům požárů, které si vyžádají spoustu zraněných, bohužel i mrtvých. Přitom by stačilo nemovitost opatřit detektory kouře. Představují ochranu nejen osob, ale taktéž majetku. V následujících řádcích vám prozradíme, jak takové zařízení vybrat, abyste neprohloupili.

Čidlo

Existují dva různé druhy detektorů kouře, přičemž první je ionizační a druhý fotoelektrický. Ionizační kouřový detektor má malé množství radioaktivního materiálu, který ionizuje vzduch a vytváří tok elektřiny mezi dvěma opačně nabitými deskami. V okamžiku, kdy se do detektoru dostane kouř, naruší tím tok elektřiny a spustí se alarm. Zařízení rozpozná hlavně plameny a velké požáry.

Co se týče fotoelektrického detektoru kouře, obsahuje zdroj světla a detektor světla. Při běžném provozu světelný zdroj nesměřuje na světelný detektor. Jakmile se kouř dostane do zařízení, ohýbá světelné paprsky tak, že některé dopadají na světelný senzor a spustí poplach. Zařízení spustí alarm ihned, co detekuje dým.

Zdroj energie

Detektor kouře bývá napájen buď baterií, nebo na elektřinu. Záleží na tom, co povoluje elektroinstalace v nemovitosti. Výhodou pevně zapojeného detektoru je, že nemusíte vyměňovat baterii, nicméně nefunguje při výpadku proudu.

Jestliže hledáte internetový obchod, který nabízí kouřové detektory, podívejte se do e-shopu společnosti EMOS. Působí na tuzemském trhu více než třicet let a nabízí výrobky drobného domácího elektra, které jsou nedílnou součástí každodenního života. Stejně tak si můžete zakoupit baterie, světelné zdroje a svítidla do domácího či průmyslového prostředí. V neposlední řadě nemůžeme zapomenout na prodlužovací přívody, svítilny, antény, drobná elektronická zařízení a podobně.

Více informací najdete na stránce https://www.emos.cz.