Léčba kašle závisí na jeho příčině

kašel u dětí

Takřka vždy se u dětí projevuje kašel kvůli podráždění dýchacích cest. Ve většině případů jde nejprve o suchý a dráždivý, posléze se projevuje jako vlhký, který je doprovázen vykašláváním hlenu.

Příčiny kašle u dětí

Mezi nejčastější příčiny kašle patří infekce dýchacích cest. Kašel u dětí se projeví, když onemocní chřipkou, zápalem plic, nachladí se či prodělá záněty horních cest dýchacích. Rozhodně neriskujte tím, že se vyhnete léčení dostupnými přípravky. V tomto případě se vyplatí nic nepodcenit, protože když dojde k opakování neléčeného onemocnění, přijde horší stav v podobě chronického kašle nebo astma. Pochopitelně se negativně projevuje i pobyt v nevyhovujícím prostředí se škodlivými látkami. Jde například o místnosti, kde se kouří cigarety nebo pobývání v městském smogu. Mezi příčiny kašle však patří též alergie, vdechnutí cizího tělesa, srdeční vady, tuberkulóza, cystická fibróza a jiné.

Úleva a léčba u dětí

Dětem ulevíte zvlhčováním vzduchu v místnosti. Hlavně během noci to jistě uvítají. Někdy potřebují zvýšit část postele pod hlavou. U kojenců nezapomeňte na udržování průchodného nosu. K dispozici jsou volně prodejné léky, které raději konzultujte s lékaři, pokud jsou děti příliš malé. Stoptussin tablety pomohou utlumit dráždění ke kašli. Během používán změní složení hlenu v průduškách a pak se usnadní jeho vykašlávání. Tabletami se léčí suchý, dráždivý a špatně utišitelný kašel s různým původem. Užívání se doporučuje dospělým a dětem od dvanácti let. Nejen pro menší děti využívejte sirup s dávkováním pipetou nebo perorální kapky.

Návštěvu lékaře absolvujte vždy, když dítě začne vykašlávat krev, nejí a nepije kvůli kašli, potíže trvají déle než deset dní, problémově dýchá, často zvrací a stěžuje si na bolest při kašlání. Odbornou medicínskou pomoc vyhledejte pokaždé u miminka mladšího než šest měsíců.