Přesnost v měření zajišťuje Michovský – TOOLS s.r.o.

V strojírenském světě hraje klíčovou roli přesné měření, přičemž pro dosažení vysoké preciznosti se používají různé nástroje, mezi nimiž nechybí třeba i třmenové kalibry a mikrometry. V následujících řádcích vám představíme obě možnosti a také vám prozradíme, proč jsou takové pomůcky tak oblíbené.

Co jsou třmenové kalibry?

Třmenové kalibry jsou velice žádané pro jejich univerzálnost, přičemž slouží pro kontrolu vnějších a vnitřních rozměrů obrobků, ať už se jedná o šířku, hloubku, průměr, nebo jiný rozměr. Přesnost je vskutku nevídaná, a to až na desetiny milimetru.

Jak jsou na tom mikrometry?

Pokud potřebujete vyloženě měřit, potom vás zřejmě zajímají mikrometry, protože se jedná o zařízení určená pro extrémně přesné měření. Rozsah měření je omezenější, ovšem přesnost je na vskutku vysoké úrovni, a to až na tisíciny milimetru. Mikrometr vypadá tak, že má otáčivý bubínek, s nímž nastavujete měření, a stlačitelnou koncovku pro precizní kontakt s měřeným povrchem. Vybrat si můžete mezi analogovou a digitální variantou. Více informací najdete na stránce https://www.meridla.cz/kategorie/mikrometry/.

Michovský – TOOLS s.r.o. je odborník na nástroje

Když se mluví o měřicích nástrojích a kalibrech, nemůžeme opomenout společnost Michovský – TOOLS s.r.o., která je předním dodavatelem na tuzemském trhu. Chlubí se širokým sortimentem, který nezahrnuje jen výše zmíněné pomůcky, ale v nabídce jsou i kalibry válečkové, závitové a podobně.

Ve své podstatě nezáleží na tom, jestli pracujete ve strojírenství, metalurgii, nebo jiném technickém odvětví, protože v každém případě je přesné měření důležité. Třmenové kalibry a mikrometry jsou nástroje, které vám v přesnosti pomohou. Spolehněte se na Michovský – TOOLS s.r.o., budete nadmíru spokojení se službami i rychlou dodávkou.