Půjčování dodávek pro soukromé osoby i pro firmy

Když se stěhujete, potřebujete přemístit své osobní věci a nábytek. Obvykle se pro tento účel najímá stěhovací firma, což pochopitelně stojí nějaké peníze. Kdo chce ušetřit, půjčí si dodávku a přestěhuje se sám. Jaké další výhody nabízí půjčování dodávek? 

Proč si dodávku raději půjčit

Jedním z hlavních důvodů, proč se firmy a jednotlivci rozhodují pro půjčování dodávek, je nízká počáteční investice. Místo toho, aby museli investovat velké množství finančních prostředků do nákupu nového vozidla, mohou si půjčit dodávku a platit za ni pouze za dobu, po kterou ji využívají. Odpadá jim také starost s dalšími činnostmi spojenými s provozem vozidla, jako je jeho údržba, opravy a platby pojistného. 

Flexibilita v hlavní roli 

Dalším pozitivem je flexibilita. Pokud firma potřebuje vozidlo jen na krátkou dobu, nemusí se starat o jeho údržbu a opravy, které by se nepříznivě promítly do jejích nákladů. Je to pro ni jednodušší. Pronájem dodávek Ostrava se oplatí při převozu materiálu, pracovních strojů stejně jako při stěhování domu nebo nebytových prostorů. 

 

Výhodou je hlavně to, že pro řízení dodávky s hmotností do 3 500 kg postačí mít řidičský průkaz skupiny B, který vlastní všichni, již prošli běžnou autoškolou. Stres tak jde stranou, protože řídit dodávku je podobné jako řídit jiné osobní vozidlo. 

Sezónní práce

Pronájem dodávek je výhodný pro podnikatele a živnostníky, kteří se zabývají sezónní výrobou a nejvíce práce mají například v období Vánoc. U firem, jež prodávají vánoční dekorace nebo ohňostroje, může být poptávka před Vánoci mnohonásobně vyšší než v ostatních měsících. 

 

Pokud by firma vlastnila vozidlo, které by využívala pouze v období před Vánoci, bylo by to pro ni finančně nevýhodné. Tak postačí si dodávku pronajmout a problém s dodávkou zboží tímto způsobem lehce vyřešit.